Active TV dostala milionovou pokutu

Pro ty, kteří sledují dění kolem televizí a médií obecně, už to asi nebude žádné překvapení. Active TV, která se prezentuje jako něco na pomezí teleshoppingového vysílání a pořadů lákajících diváky k volání na předražené linky, dostala další pěkně tučnou pokutu. A navíc ustupuje stále více do pozadí.

Není to poprvé a nejspíš ani ne naposledy. Active TV dělá ve vysílání neomluvitelné chyba a mnohdy podle posouzení odborníků klame diváky, takže i když volají do různých zdánlivě snadných soutěží, nemohou vyhrát – a to i když znají skutečně tu správnou odpověď. A to je z velké části i nynější problém. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto vedení televize udělila hned čtyři pokuty, jejichž výše dohromady přesahuje milion korun.

Ohrožení mladistvých

Začněme tou nejvyšší pokutou, která je zhruba 500 tisíc korun. Půl milionu má televize zaplatit za to, že odvysílala teleshoppingový blok lákající k volání na erotickou linku. Na tom by samo o sobě nebylo ještě nic špatného, kdyby se vše vysílalo po desáté hodině večer. Ale blok běžel na obrazovkách v ranních hodinách, a tak ho mohly vidět i děti, jejichž mravní a psychický vývoj mohl ohrozit. A za to se tvrdě pyká.

Nespolupráce s RRTV

Jinou, dvěstětisícovou pokutu bude Active TV platit za to, že odmítá spolupracovat se samotnou Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Když jí totiž měla na písemnou žádost zapůjčit záznam svého vysílání, odmítla to. Jen o něco větší pokutu, dosahující 300 tisíc korun, pak televize zaplatí pro změnu za to, že ve svém vysílání EZO.TV diváky nepřímo nabádala k náhradě lékařské péče a mohla je tak odradit od návštěvy skutečných specialistů a ohrozit tím jejich život. A konečně padesátitisícovou sankci udělila Rada televizi za to, že diváci nemohli správně odpovědět v televizní soutěži, protože správná odpověď byla proti zavedeným pravidlům.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017