Adam Komers končí na ČT

Jenom těžko bychom hledali výraznější postavu zpravodajství na České televizi, než byl právě Adam Komers. On se totiž řadil mezi nejvýznamnější komentátory a na Kavčích horách se udržel více než 25 let. Kromě toho, že velmi výrazně působil v regionálním televizním zpravodajství, se tak také výrazným členem vedení televizních odborů. Právě jeho cesta na výsluní byla spojena s jeho angažovaností v roce 2000 a 2001, kdy na televizních obrazovkách České televize probíhala poměrně významná stávka. Tím ale jeho významné počiny nekončily, jelikož stejně tak se stal jednou z nejvíce kritizujících osob v roce 2013, kdy kritizoval samotné vedení České televize, a to kvůli cenzuře u mnohých nejenom zpravodajských příspěvků. A to byl důvod, proč v té době rezignoval na funkci šéfredaktora zpravodajství.

Důvod odchodu? Vlastní vůle

I když byl Adam Komers poměrně kontroverzní postavou televize a mnoha lidem rozhodně ležel v žaludku, není jeho odchod spojený s žádným vyhazovem. Jak sám napsal na Facebooku, televizi opouští sám, z vlastní vůle. Jeho cílem je především snaha o to, vydat se cestou vlastního soukromého podnikání. Kdo tipuje, že i to bude mít jistou spojitost například se zpravodajstvím, ten je na velikém omylu. Ta cesta, kterou se chce Adam Komers vydat, je zcela jiná. Jeho plánem je podnikání v oblasti gastronomie, jelikož jeho aktuálním soukromým počinem je nové bistro nesoucí název Naturel.

Stále kritizuje

I jeho odchod se samozřejmě neodešel bez v podstatě pro něho nezbytné kritiky, kterou na adresu České televize kritizoval. Sám své vystupování hodnotil spíše jako boj s větrnými mlýny a aktuálně již nemá síly na další postup. Ve svém rozloučení s ostatními zaměstnanci nezapomenul vyzdvihnout svobodu a zároveň upozornit na již několikrát kritizovanou autocenzuru. Kdo tohoto významného muže zatím dočasně a později trvale nahradí, to v tuto chvíli zatím není nijak jasné a samotné Česká televize se k tomu ani nijak nevyjadřuje.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017