Brankáři pro MS – jaké má národní tým možnosti?

I když většinu týmu tvoří hráči v poli, tedy obránci a útočníci, tým s vyhlídkami na úspěch se neobejde bez kvalitního brankáře. Vladimír Růžička je nyní v pozici hlavního kouče českého národního týmu v těžké pozici. Zdá se, že jednička mezi třemi tyčemi pro šampionát v Praze ještě není jasně určená, a není ani jasné, kdo bude brankářské jedničce krýt záda. Trenérský tým české reprezentace tak čeká složitý úkol, vybrat tři kvalitní brankáře do nominace na MS. Ze kterých jmen ve kterých ligách má Růžička na výběr? Kvalitních brankářů máme v naší extralize i po světě dost. Ne všichni ale budou pro MS volní, protože je čekají boje v play off.

NHL

Ondřej Pavelec – Winnipeg Jets Ještě v minulém roce jasná reprezentační jednička. Ve Winnipegu Jets se mu celkem dařilo, a i když si i on někdy vybral své slabší chvilky, dalo se na něj spolehnout. Nicméně, letos zažívá výrazný pokles formy, a hlavně nechytá ve Winnipegu pravidelně. V brankovišti Jets se střídá s kolegou Hutchinsonem. Letos zatím odchytal 37 utkání, ve kterých vychytal pouhých 13 výher. Stejný počet zápasů s ním v brance Winnipeg prohrál, a sedmkrát vychytal výhru v prodloužení. Na svém kontě má také jednu vychytanou nulu. V průměru dostává 2,57 branky na zápas s úspěšností zákroků kolem 90%. Navíc Winnipe nyní stále drží postupovou příčku do play off, a pokud by postoupil, musel by se Vladimír Růžička poohlédnout jinde.

Michal Neuvirth – New York Islanders

V posledních pár zápasech za Buffalo se dostal do neskutečné formy. Poté, co byl z týmu vyměněn jeho hlavní konkurent Jonas Enroth, stal se jasnou jedničkou, a fanoušci Sabres často žasli nad jeho zákroky. Chodilo na něj často i 40 střel za zápas, a přesto tolik neinkasoval a tým v rámci možností držel. Jenže poté byl chvíli před uzávěrkou přestupů vyměněn do New Yorku Islanders, kde se bude střídat s Jaroslavem Halákem. Islanders ovšem jasně vládnou metropolitní divizi, a s Neuvirthem tak na 99% nelze počítat.

Petr Mrázek – Detroit Red Wings

Mrázek sice nechytá za první tým pravidelně, naskočí jen pokud mu místo uvolní někdo z dvojice Howard – Gustavsson. Když se v prosinci zranili oba brankáři Red Wings, zaskočil za ně právě Mrázek, a zaskočil víc než kvalitně. Chválili si ho spoluhráči i kouč Mike Babcock. Z dvaceti zápasů, které za Detroit letos odchytal, vychytal 13 výher. Sice je mladý, ale dokázal, že si umí poradit s tlakem. Navíc je velmi silný při hře s pukem. Jinak pravidelně chytá za Grand Rapids v nižší AHL, kde byl nedávno vyhlášen hráčem týdne. Ovšem Detroit i Grand Rapids čeká play off.

KHL

Alexander Salák

Sedmadvacetiletý Salák zažil nedávno změnu týmu, když se z Petrohradu stěhoval do Novosbirsku. Zde se mu začalo hodně dařit. Do konce základní části odchytal 21 utkání s průměrem skvělých 1,62 obdrženého gólu na zápas. A ve skvělé formě pokračuje i v play off, kde zatím odchytal pět zápasů a postoupil s Novosbirskem do čtvrtfinále. S reprezentací má již poměrně bohaté zkušenosti, chytal za ní i letos v rámci několika utkání Euro Hockey Tour a podával spolehlivé výkony. Hledáčku Vladimíra Růžičky jistě neunikne, a je velmi pravděpodobné, že ho na soupisce nalezneme.

Jakub Kovář

O rok mladší Jakub Kovář už má pro letošek dohráno. Jekatěrinburg podlehl v osmifinále Kazani 4:1 na zápasy, a proto už si Kovář v rámci klubového hokeje nezachytá. Mohl by se ale objevit na mistrovství světa. Také on už si letos reprezentační utkání zažil, odchytal dvě v rámci turnaje Euro Hockey Tour. Za Jekatěrinburg odchytal v této sezoně 60 utkání s úspěšností zásahů 92,3%, a v play off má na kontě pět zápasů s úspěšností 92,9%. V jeho prospěch hrají zkušenosti s reprezentačními akcemi, v neprospěch hovoří to, že si už letos až do případného startu na MS nezachytá a může za tu dobu vypadnout z formy.

Extraliga

Pavel Francouz

Čtyřiadvacetiletý Francouz zažívá svou zatím nejlepší životní sezonu. Velkou zásluhu na tom má forma, kterou má v letošním roce jeho tým HC Verva Litvínov, který v základní části nestačil pouze na suverénní Třinec. A Verva se na svou jedničku mohla opravdu spolehnout, mnohokrát během sezony tým podržel. Sice občas dostal laciný gól, ale vyvážil to spoustou perfektních zákroků, kdy zabránil téměř jistému gólu. Odchytal 46 z celkových 52 utkání, a v nich vychytal pro Litvínov 34 výher s vynikajícím průměrem pouze 2,08 branky na zápas, úspěšností zákroků 93,18%, a připsal si sedm zápasů s nulou. Navíc odchytal i pár zápasů za národní tým a s mezinárodním hokejem už má zkušenosti.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017