ČT 2 uvede fotbalový komediální seriál

Bude to dokument nebo spíš klasický komediální seriál o vesnických fotbalistech? To se tak snadno říci nedá – sedmidílná série Kdo neskáče, není Čech, kterou brzy uvede ČT 2, totiž bude stát někde na pomezí.Není to úplně obvyklý projekt a možná právě proto se ho ujala právě ČT 2. Autorský tým se rozhodl nahlédnout do života na vesnici a hlavně do pozadí tamních fotbalových utkání, která v televizi rozhodně nemůžeme vidět. A na základě této sondy postupně vznikl nápad na natočení sedmidílného seriálu o dvou vesnických týmech, které se spolu mají utkat. A i když to zavání něčím podobným jako byl sitcom Okresní přebor, tohle bude přece jen v mnohém jiné. Podle tvůrců jde totiž o takzvaný docusoap, tedy něco na pomezí dokumentu a soap opery.

Vztahy doma i na hřišti

O co v tomto novém počinu České televize půjde? Děj se bude točit okolo dvou fotbalových týmů – FK Svojetice a FK Středokluky. První vyzve ten druhý a má dojít k utkání, o kterém všichni soudí, že nemůže dopadnout jinak než výhrou silnějších Svojetic. Ale nepůjde jen o samotný fotbal ve vesnickém prostředí – jsou tu i samotní hráči a hlavně jejich partnerky, manželky či milenky, které s jejich vášní mnohdy příliš nesouzní a tak je u nich doma občas pěkně horko. Diváci se tak mohou těšit na veselou podívanou, která by měla podle předpokladů producentů zaujmout nejen fotbalové fanoušky, ale i jejich družky, které fotbalem až tak moc nežijí.

Ochranná známka

Zajímavostí, která se k tomuto neobvyklému seriálu váže, je, že Česká televize si kvůli němu musela nechat zaregistrovat ochrannou známku na notoricky známý pokřik „Kdo neskáče, není Čech“. Televize přitom není první institucí, která něco podobného udělala – tento pokřik si už dříve zaregistrovala jedna oděvní firma. Jak velký úspěch pokřik vtělený do samotného názvu nové sérii přinese, je ale zatím ve hvězdách.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017