ČT bude o Vánocích ve znamení pohádek

Asi nejsou o Vánocích ideálnější pořady, než právě pohádky. Ty pravidelně do svého vysílacího schématu zařazuje většina televizí. Hlavní slovo má obvykle Česká televize, tedy program ČT1. Ten už odhalil, na co se letošní Vánoce budeme moci těšit. Pokud vás to také zajímá, podívejte se spolu s námi na krátký vánoční přehled.

Chystají se čtyři nové pohádky

To hlavní, na co se jako diváci budete moci těšit, jsou zcela určitě hned čtyři nové pohádky, které si pro vás Česká televize připravila. Pokud vás zajímá, o jaká konkrétně jde, podívejme se. Jednou z nich je Pravý rytíř, kde hraje Lukáš Vaculík. Tato pohádka bude odvysílána na Štědrý den. Dále to bude také Slíbená princezna, která odkazuje na tradiční pohádkové motivy a objeví se hned druhý den.

Na Štěpána, tedy třetí den se na obrazovkách objeví třetí nová pohádka, kterou je Zázračný nos. Na ní je rozhodně zajímavé to, že její natáčení bylo spojeno se spoluprácí slovenské televize RTVS. A na závěr je připravena pohádka Nepovedený čert. A ta je rozhodně ze všech nejunikátnější. Důvodem je to, že se jedná o pohádku, která byla natočena ve znakovém jazyce. Určena je logicky nejenom neslyšícím, ale každému.

 Samozřejmostí bude i klasika

Chybět logicky nebudou ani pohádky klasické, na které se většina dětí i dospělých také těší. Pokud se podíváme na krátký přehled nejzajímavějších možností, je to třeba Peklo s princeznou, Anděl páně, stejně jako Láska rohatá, Tajemství staré bambitky. Dále se o vánočních svátcích můžeme těšit také na řadu dnes již tradičních filmů. Těm dominují Pelíšky a Švejk, ale dále nesmíme zapomínat třeba ani na Noc na Karlštejně, nebo hoří, má panenko. Programové schéma tedy celkem jasně ukazuje, že ze současné nabídky si v podstatě nelze nevybrat a možností je v tomto ohledu více než dost. A na co konkrétního se na televizních obrazovkách budete těšit právě vy sami?

 

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017