ČT buduje nová studia

Česká televize to s oblastí zpravodajství myslí skutečně vážně. Ostatně jasně to potvrzuje především budování zcela nových studií, které mají za cíl celkově zlepšit zázemí této televize a nabídnout možnost realizovat své zpravodajství v rámci několika různých regionů. Pokud se podíváme konkrétně, tak aktuálně jsou studia ČT dostupná v Ostravě, v Brně a samozřejmě také v Praze. Do budoucna by se měla objevit ještě další dvě studia, která by měla pomoci České televizi výrazně rozšířit a samozřejmě také zkvalitnit klíčovou oblast, kterou je právě zpravodajství.

Kde se nových studií dočkáme?

Podívejme se společně na to, kde se nová studia České televize objeví. Hlavním cílem byli především to, aby samotná existence studií byla spojena s rovnoměrným rozložením napříč celou Českou republikou. A tak první studio ČT bude k dispozici v Hradci Králové, tedy na východě Čech. To druhé naopak vyroste v oblasti jihu Čech, konkrétně potom v tamní metropoli, kterou není žádné jiné město, než České Budějovice. Nejenom, že vysílání z těchto studií doplní ta současná, ale zároveň budou daná místa sloužit i jako samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání. Díky tomu by se měla zkvalitnit i tato samotná oblast televizního zpravodajství.

Zcela nové zpravodajské týmy

V plánu ale není jenom samotné vytvoření konkrétního zázemí. Česká televize má totiž v plánu i to, že v rámci těchto nových studií samozřejmě vznikne také zcela nový zpravodajský tým. A ten by měl být opravdu velký, jelikož půjde jak o celý a klasický zpravodajský štáb, tak půjde samozřejmě také o moderátora a editora. Samotné vysílání by mělo být realizováno nejenom v rámci regionálních kontinuálů na ČT24, ale mělo by být spojeno také s pořady, jako jsou Události v regionech a Týden v regionech. A na kdy je start daných studií plánová? V obou by se mělo začít vysílat již na podzim tohoto roku.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017