ČT chystá nový seriál o vodnících

Není snad nikdo, kdo by neznal vodnickou komedii Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. A protože vodnické příběhy jsou tolik oblíbené, rozhodla se Česká televize přijít s novým třináctidílným seriálem Neviditelní, který bude právě o nich.

Seriál se začne vysílat od podzimu a obsadí jeden z hlavních vysílacích časů – na obrazovkách se bude objevovat každý pátek od 20 hodin. V tentýž čas se dříve vysílaly třeba Vyprávěj, První republika či Sanitka 2, proto je zřejmé, že vedení ČT na seriálu velmi záleží. Jeho režie se ujal Radek Bajgar, který se živí mimo jiné i jako scénárista. A podle něho půjde o zdařilou satiru dnešní společnosti.

Žijí mezi námi

Seriál pojednává o komunitě vodníků, kteří žijí mezi námi, suchozemskými lidmi. Vypadají k nerozeznání od nás, normálně pracují, mají rodinu, chovají se zkrátka jako každý druhý člověk – ale zároveň dokážou dýchat pod vodou. Jenže se musejí takto skrývat ve většinové společnosti, aby nebyli odhaleni. Topení a střádání dušiček už je u nich považováno za přežitek jejich dávných předků. Stěžují si, že jejich děti už se nepáří v tůních a rybnících, ale v bazénech. A bojí se, aby úplně nevyhynuli kvůli „křížení“ se suchozemskými lidmi a tím pádem kvůli ztrátě vodnických schopností.

Langmajer i Roden

V příběhu, který pojednává o honu vodníků i státních orgánů na lobbistu Laušmana (který je vodníkem, ale zjistí to až ve chvíli, kdy se mu nepodaří utopit se), se objeví celá řada známých tváří. Těšit se můžeme na Luďka Sobotu, Ondřeje Hejmu, Jiřího Langmajera, Jiřího Bartošku, Barboru Polákovou, Sandru Novákovou nebo na Mariána Rodena. A protože společnost, jež seriál Neviditelní produkovala, připravovala i sitcom Marta a Věra, lze očekávat, že nepůjde o žádnou podprůměrnou komedii. Ale to už diváci musejí posoudit sami.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017