ČT natáčí seriál Rudyho má každý rád

Už jen ten název může leckomu být povědomý – a oprávněně. Kdo z doslechu nebo dokonce od vidění zná populární zahraniční sitcom Raymonda má každý rád, je rázem doma. Ano, Česká televize se pustila do natáčení adaptace tohoto slavného sitcomu a převedla ho do domácího českého prostředí.

Vysílal se v mnoha zemích světa, posbíral řadu cen a oblíbily si ho miliony a možná spíš desítky milionů televizních diváků. Sitcom Raymonda má každý rád byl a stále je v mnohém ojedinělý a možná právě proto baví tolik lidí – a proto vzniká tolik jeho adaptací přizpůsobených jednotlivým národním mentalitám. Příběh sportovního novináře, který si žije svůj běžný rodinný život v běžném domě, ale kterému jeho bytí komplikují starší bratr a rodiče bydlí přes ulici, je velice lákavý už jen svým námětem. A každému je jasné, že už jen tato úvodní situace musí přinášet mnoho zajímavých, vtipných i neotřelých příběhů, které ale zná zřejmě každý z nás ze svého vlastního života.

Teď i v Česku

Seriál se vysílal na stanici CBS od roku 1995 až do roku 2005. A převzaly ho televize mnoha dalších států světa. Není se čemu divit, seriál má na kontě mimo jiné řadu cen Emmy. Nyní se České televizi podařilo získat práva na natočení vlastní verze volně inspirované příběhy novináře Raymonda. V české verzi se v hlavní roli představí Saša Rašilov coby Rudy. Sekundovat mu mimo jiné budou Eva Holubová, Jitka Schneiderová, David Novotný či Oldřich Navrátil. A humor i veškeré situace budou přizpůsobeny českým poměrům. Může proto jít o velmi zábavnou podívanou.

Prvky stand-up

Podstatnou informací je, že by mělo jít o pravý sitcom, nikoliv o další nekonečný seriál nebo seriál, který se jen tváří jako komediální. Původní verzi Raymonda má každý rád totiž vytvořil stand-up komik, který tedy moc dobře věděl, jak zacházet s humorem a jak pobavit diváky. Jestli se tvůrčímu týmu ČT vše povede podle plánů, bude se tedy opět na co těšit.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017