ČT otevřela nové studio

Česká televize dnes provozuje několik studií po celé České republice. Samozřejmostí je, že je při jejich provozu kladený důraz nejenom na výslednou kvalitu samotných pořadů, ale je kladený důraz také na to, aby byla k dispozici vždy moderní technika a technologie jako takové. I proto se aktuálně může Česká televize pochlubit tím, že otevřela zcela nové studio. To se nachází v oblasti Brno – Líšeň a vzhledem k jeho parametrům je možné říci, že se jedná o velmi moderní komplex.

Vysoké náklady nebyly nic neobvyklého

Navíc ho ČT nezačala stavět takzvaně na zelené louce, jelikož ho začala budovat v bývalém areálu firmy Zetor. To znamenalo náklady ve výši 274 milionů korun. Za tyto peníze byl celý komplex kompletně připravený. Následně bylo investováno dalších 32 milionů korun do nezbytné techniky. Zapomínat nesmíme ani na dalších 45 milionů korun, za které se nakoupily veškeré televizní technologie.

I když dané náklady vypadají jako celkem vysoké, nesmíme zapomínat na to, že Česká televize stále vlastní i dvě budovy v Brně, která plánuje prodat a utržit tak zhruba 100 milionů korun. Investice do nového studia tedy nebude tak výraznou.

Co studio nabídne?

Celkem se do daných prostor vejde zhruba 250 zaměstnanců, kteří budou pracovat na pořadech, které zde bude Česká televize produkovat. K dispozici budou například tři vysílací studia, přitom jedním z nich bude takzvaný newsroom, který bude zurčený pro zpravodajství. V druhém, které má celých 330 metrů čtverečných bude vznikat řada nových projektů. Na co také nesmíme zapomínat, to je fakt, že veškeré pořady, které v brněnském studiu vzniknou, již budou natočeny ve formátu HD, který je dnes stále žádanější a je logicky také stále oblíbenější. Je tedy více než jasné, že i z tohoto konkrétního důvodu můžeme o novém studiu mluvit jako o nejmodernějším komplexu v zemi.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017