ČT plánuje vytvoření nové redakce

Jediná a tak logicky také největší regionální televize u nás plánuje ještě více rozšířit oblast svého působení. Jelikož je stále jedním ze stěžejních programů zpravodajství, bude se daná cesta týkat právě této konkrétní oblasti. Jak ČT uvedla, jejím cílem je vytvořit zcela novou redakci. Ta se však od řady stávajících bude v určitém směru lišit. A to z toho důvodu, že by neměla být zaměřena na klasická zpravodajská témata, jelikož jejím cílem bude to, že se konkrétně zaměří na vědu. A to i v souvislosti s její popularizací.

Cílem je posílení vědeckých témat

Pokud se dnes podíváme na skladbu zpravodajství, je třeba říci, že vědecká témata se zde sice občas objeví, ale rozhodně ne v takovém množství a v takovém rozsahu, jaké by si možná zasloužily. I z toho důvodu je krok ČT jasný a tak je třeba vytvořit onen tým, který doplní stávající redakce, které jsou zaměřeny na domácí a zahraniční zpravodajství, a dále na oblast kultury a ekonomiky. Je tedy jasně patrné, že věda v tomto rozdělení již delší dobu chybí.

V podstatě jediným klíčovým pořadem, který by se dal na oblast vědy alespoň částečně napasovat, je Hyde Park Civilizace, který se často podobným tématům věnuje, a to nikoliv pouze okrajově. Navíc sledovanost daného pořadu ukazuje, že věda má v televizním vysálání své místo. A měla by to být právě Česká televize, která ho zaplní. Už proto, že se neočekává, že by se touto cestou vydala některá z komerčních televizí.

V plánu jsou také komentátoři

Věda by ale neměla být jedinou novou oblastí, se kterou by měla být Česká televize v budoucnu spojována. Pokud tomuto kanálu také něco chybí, je to rozhodně tým komentátorů. Ti se v minulosti na ČT objevovali, ale poté se rozhodlo o jejich stažení. Nyní to vypadá, že by mělo dojít opět k obnově. A to hlavně z toho důvodu, že v rámci různých jiných médií v tomto televize poměrně jasně zaostává.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017