Jak se dařilo televizím v roce 2016?

Rok 2016 je za námi a tak je třeba ohlédnout se a podívat se na to, jak se konkrétně dařilo jednotlivým televizním stanicím. Pokud předchozí roky byly poměrně klidné a nic výraznějšího se neudálo, nyní musíme říci, že se hladiny televizních kanálů zajímavě rozvířily. A může za to TV Barrandov, která už v průběhu roku hlásila, že má celkem velký úspěch s celou řadou svých pořadů. A to se také potvrdilo. Pokud se podíváme na podíl celoroční sledovanosti, tak právě Barrandov poskočil na více než 7 procent. I když to vypadá jako celkem malé číslo, musíme říci, že celkový nárůst byl spojený s růstem o třetinu, oproti roku 2015.

Co lákalo nejvíce?

Pokud se podíváme na to, jaké pořady jasně dominovaly, byly to třeba Naše zprávy, Doktorka Kellerová, stejně jako už dlouhodobě vede Soudkyně Barbara, Popelka a Česká tajenka. Nezapomínejme také na to, že za úspěchem stanice Barrandov stojí i rozmanitost kanálů. Kdy láká kromě klasiky také Kino Barrandov, stejně jako Barrandov Plus.

Ostatní stanice zaznamenaly pokles

Zatímco Barrandov jásá, ostatní tuzemské komerční stanice smutní. A to proto, že u všech ostatních znamenal rok 2016 snížení celkové sledovanosti. Není to ale nutně dáno třeba jenom jejich neatraktivitou, ale i tím, že vznikají stále nové televize, stejně jako platí, že lidé mnoho pořadů sledují online. Nejvýraznější propad však zažila TV Nova, která spadla na své historické nejnižší minimu. Nijak dobře se nedařilo ani TV Prima, která se propadla na své minimum z roku 1999.

Jde přirozeně o dlouhodobou sledovanost počítanou v rámci celého dne, v průběhu konkrétního roku. V dílčích pořadech, jako jsou oblíbené filmy, seriály, nebo třeba zpravodajské relace i tyto stálice na tuzemské televizní scéně stále dominují a dokážou si ukrojit podíl, který jde hravě nad desítky procent. I když pro ně nebyl rok 2016, stále jsou jedničky na našem trhu.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017