Kdo je generálním ředitelem České televize?

Není to tak dávno, kdy jsme vás informovali jak o tom, že současnému řediteli České televize vyprší mandát, stejně jako to není tak dávno, co jsme vás informovali o vypsaném a také o prováděném výběrovém řízení. To je aktuálně už ukončeno a tak je zcela jasné, kdo se stal vítězem. I když kandidátů, kteří by byli celkem dobří, bylo poměrně dost, musíme říci, že vyhrát mohl zcela pochopitelně jenom jeden jediný. A kdo to byl? Petr Dvořák. Ano, stejný člověk, kterému mandát vypršel a kterému se podařilo post vedoucí osoby ve výběrovém řízení obhájit.

Na dalších 6 let

Na jak dlouho je vlastně mandát ředitele v České televizi? Je to doba poměrně dlouhá, jelikož trvá celých 6 let – tedy pokud nenastane něco skutečně mimořádného. Pokud vás zajímá, od kdy přesně začne tento mandát, tak ono datum je 1. října 2017. Samotná změna ředitele bude skutečně jednoduchá, jelikož půjde jenom o administrativní krok a tak není třeba bát se jakýchkoliv výrazných změn. Jak si jistě velmi dobře sami dopočítáte, mandát tomuto novému řediteli bude končit na podzim roku 2023. Je zajímavé také to, že pokud ve funkci vydrží alespoň dva roky, bude se moci pyšnit prvenstvím v souvislosti s tím, že jde o jednoho z nejdéle sloužících ředitelů v rámci ČT. Přeskočí tak dosavadního vítěze, Jiřího Janečka, který vedl televizi od roku 2003 do roku 2011.

Přichází se zajímavým projektem

Pokud se máme podívat na jeho zajímavost, je nutné zmínit jeho název, který zní #CT2023. Pod tímto názvem funguje i web, kde se je možné na něho také podívat. Zajímavostí programu je hlavně to, že se nezapomíná na inovace související s dobou, ale zároveň je spojený s tím, že by se nemělo měnit to, co je osvědčené a daná věc by měla i nadále plynout. Ve zkratce to znamená stálá podpora úspěšné tvorby a také snaha přinášet divákům mnoho novinek, a to jenom v rámci produkce pořadů.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017