Nelegální vysílání Novy na Slovensku zavrhl soud

Nedávno jsme vás informovali o tom, že TV Nova se domlouvá s několika slovenskými kabelovými televizemi, a to na tom, aby její pořady mohly legálním způsobem vysílat. Do té doby totiž byla situace taková, že programy TV Nova byly dostupné pro diváky, ale věc se měla tak, že to bylo nelegálně. Domluva ale není jedinou cestou, kterou se TV Nova rozhodla vydat. Jelikož se jí nelegální distribuce přirozeně nelíbí, požádala i soud o to, aby vydal jasné stanovisko a aby přirozeně zakázal nelegální vysílání.

Soud dal Nově za pravdu

Jelikož situace byla poměrně jednoznačná a v podstatě od samotného počátku bylo více než jasné, kdo je v daném sporu v právu, rozhodl soud poměrně jasně a očekávaně. Dal Nově za pravdu, díky čemuž již její vysílání nesmí být v rámci slovenských televizí realizováno. Tedy mimo vzájemnou domluvu a mimo poskytnutá práva.

Samotné rozhodnutí bylo vydáno formou takzvaného předběžného opatření. Bylo jasně spojeno s faktem, že dané mezinárodní vysílání je protiprávní. Pokud by některý z poskytovatelů televizního obsahu neuposlechl, může to pro něho znamenat ještě poměrně zajímavou dohru, která by mohla být spojena i s náhradou finanční.

Především ochrana práv

Důvodem, proč TV Nova nesouhlasí s tímto vysíláním, je především to, že jí jde především pro ochranu autorských práv. Pokud se podíváme na vysílané pořady TV Nova, tak u řady z nich platí, že jsou povoleny pouze pro oblast České republiky. Pokud by byly nelegálně odvysílány i na Slovensku, může to právě pro Novu znamenat nemalý problém. Je sice jasné, že by se z něho celkem jednoduše dostala, ale už to samo o sobě je komplikací. Navíc samotná povolení následně můžou znamenat i zvýšení příjmů pro televizi jako takovou. A to z důvodu jasně monitorovaného většího dosahu, což může lákat i samotné inzerenty, kteří si chtějí zaplatit reklamní čas.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017