Nova i Prima dostaly obrovské pokuty

Kdo vlastní televizní stanici, nemůže si dovolit vysílat vše, co se mu zlíbí. Nyní se o tom přesvědčily dvě největší komerční tuzemské stanice – TV Nova a FTV Prima. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jim uložila pokutu celkem 300 000 korun za porušování pravidel.

Za co tyhle dva kolosy dostaly takové sankce? TV Nova bude platit za to, že porušila objektivitu ve svém hlavním zpravodajském pořadu Televizní noviny. Už v prosinci loňského roku podle Rady odvysílala v rámci Televizních novin reportáž, která byla ovšem zavádějící. Podle všeho z ní vyplývalo, že tím, že jsou na silnice umisťovány nejrůznější dopravní značky, dochází k nabádání řidičů k porušování jinde platných zákonů – ale v daných místech se údajně nejedná o přestupek. Rada ovšem usoudila, že zákon zní jinak a Nova na to měla diváky řádně upozornit. A za své pochybení má nyní stanice, respektive její provozovatel CET 21, zaplatit 100 000 korun.

Závadný Grimm

Zatímco Nova doplácí na nevyvážené zpravodajství, Prima má zaplatit rovných 200 000 korun za ohrožování mravní výchovy mládeže. Konkrétně se jedná o seriál Grimm a jeho díl Zlaté vejce, který v březnu odvysílala Prima Cool. Jenže Rada shledala, že díl obsahoval záběry a doprovázely ho upoutávky, které mohou ohrozit mravní, psychický i fyzický vývoj mladistvých či dětí. A takové snímky se ve vysílání mezi šestou hodinou ranní a desátou hodinou večerní nesmí objevovat. Což FTV Prima nedodržela a nyní za to má pykat.

Pokuta pro Harmonii

Další stanicí, která má platit za svá pochybení, je Harmonie TV, jíž provozuje společnost CoopTV. Ne že by odvysílala něco závedného nebo neobjektivního, ale podle názoru Rady pro rozhlasové a televizní vysílání naopak 20. května letošního roku správně neodvysílala informaci, že dohled nad touto stanicí drží právě Rada. Podle ní měli mít diváci k této informaci přístup po celý den, a to konkrétně od 10 do 22 hodin. Jenže se tak nestalo a provozovatel za to má zaplatit pokutu ve výši 10 000 korun.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017