Nova mění sobotní prime-time

Sobotní hlavní vysílací čas je z hlediska celého týdne považován za jeden z hlavních časů, kdy je největší sledovanost. Je tedy více než jasné, že do tohoto času dávají televize často své novinky, nebo zajímavé filmy. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že TV Nova chystá nový pořad Chart show, který má v zahraničí poměrně zajímavý úspěch. Nyní ale musíme objektivně říci, že se danému pořadu příliš nedaří – tedy pokud jde o tuzemské diváky. Novinka totiž byla nasazena právě do sobotního hlavního vysílacího času a po několika týdnech dochází k tomu, že se z tohoto času také stahuje. Ostatně to jste mohli jako fanoušci vypozorovat, jelikož když jste si zapnuli své obrazovky, neviděli jste zde Libora Boučka, ale viděli jste film Princ z Persie: Písky času.

Stažení bude pravděpodobně dlouhodobé

Zatím to vypadá, že stažení nebylo jenom nárazové, ale že se pořad Chart show stáhne z televizních obrazovek dlouhodobě – tedy pokud mluvíme o sobotním termínu. Například už tuto sobotu vás v daném čase čeká další film, a to Řachanda. Dá se očekávat, že i následující soboty budou filmové, jelikož v tomto ohledu mohou právě filmy přinášet televizi Nova dlouhodobě potřebnou sledovanost. Zda se Chart Show objeví v jiném vysílacím čase, nebo půjde o definitivní konec daného pořadu, to zatím není jasné a televize samotná o tom zatím mlčí.

Výsledky nejsou nijak uspokojivé

Hlavním důvodem stažení je zcela logicky podíl na trhu. Pořadu, který se zaměřuje na vysílání klipů devadesátých let a kombinaci zajímavých osobností se v nejdůležitější divácké skupině jednoduše nepodařilo prorazit. Pokud se podíváme na podíl ve skupině diváků 15-54 let, je třeba říci, že Chart Show měla výsledky skutečně velmi špatné, a to dokonce nižší, než je dlouhodobý průměr televize. Pokud shrneme všechny čtyři odvysílané díly dohromady, tak musíme říci, že se sledovanost držela pod patnácti procenty, což je opravdu velice špatné.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017