Nova, Prima a Óčko se spojují

Myslíte si, že spojení daných televizí, tedy jedněch z hlavních konkurentů je nesmysl? Pokud jde o televizní vysílání jako takové, máte samozřejmě pravdu. V tomto směru bude stále vrcholit boj o konkrétního diváka a bude tak maximálně jasné, že zde žádné ústupky nebudou. Přesto ale platí, že ke spojení televizních kanálů Nova, Prima a Óčko skutečně došlo. Ale v rámci zcela jiné souvislosti. Tato trojice totiž na naplánované tiskové konferenci oznámila, že společně vytvářejí zcela novou asociaci, která má za cíl hájit zájmy celoplošných vysílatelů. Konkrétní název je Asociace komerčních televizí a hlavním cílem vytvoření bylo to, aby bylo možné získat mnohem lepší vyjednávací schopnosti proti různým nařízením a zákazům.

Jaký je hlavní důvod vzniku?

Pokud vás přesně zajímá, proč se Nova, Prima a Óčko spojují a zakládají AKTV, je to dáno hlavně tím, že chtějí primárně hájit své zájmy jak vůči státu, tak i vůči Evropské unii. Pokud budeme konkrétní, tak hlavní oblastí je především legislativa, autorská práva, ale i technika a marketing. Jedním z hlavních důvodů je například i boj proti směrnicím, které se týkají reklamního obsahu v dětských pořadech. Zde AKTV jasně uvádí, že právě reklamy jsou důležité proto, aby bylo za co dané pořady kupovat. A to i ty dětské. Pokud nebude reklama, nebudou ani dětské pořady. Divák tak bude odkázaný především na internetová vysílání. A zde se nejenom nevyhne konkrétním reklamám, ale v této rovině nedochází ani k jejich jakékoliv regulaci, právě v souvislosti s dětskými pořady. Témat má však Asociace více.

Přidají se i další

Nova, Prima a Óčko samozřejmě očekávají, že jejich Asociace komerčních televizí nebude složena jenom ze tří zakládajících členů. Očekávají, že se postupně přidají také další větší či menší komerční televize, které budou mít také jak společný zájem, tak tímto krokem získají také mnohem lepší vyjednávací pozici.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017