Policie Modrava se chýlí ke konci

Nový seriál Policie Modrava se pomalu chýlí ke konci a tak TV Nova již zveřejnila, který seriál ho nahradí. A to v poměrně prestižní vysílací čas, kterým je neděle večer. V tomto směru TV Nova rozhodně nechystá nic nového. Právě naopak. Jejím cílem je vsadit na osvědčenou klasiku, která byla natočena již v roce 1975. Jedná se o oblíbený seriál Chalupáři, který by měl Modravu nahradit již 14. června. Vysílací čas se také nemění, jelikož s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem bychom se měli na obrazovkách setkávat po dvacáté hodině, tedy po ukončení klasického zpravodajského bloku.

Pravidelné opakování

Pokud se ohlédnete do loňského roku, jistě si vybavíte, že i v něm TV Nova tento seriál vysílala, a to v době letních prázdnin, tedy na přelomu července a srpna. Jednalo se však o vysílání ve všedních dnech, zatímco aktuálně bude seriálu vyhrazen výhradně čas nedělní. Rozhodně to ale nejsou jediné starší české firmy a seriály, které Nova vysílala, nebo vysílat bude. Získala totiž na řadu z nich nutná vysílací práva, a to konkrétně od České televize. Pro nás jako diváky to znamená, že využívání starších filmových a seriálových děl bude zvláště v období léta téměř tradicí, a to i na zmíněné TV Nova.

Snaha o udržení sledovanosti

Důvodem nasazení právě tohoto oblíbeného seriálu je zcela určitě to, že je velmi oblíbenou klasikou, díky které si chce Nova udržet podíl na sledovanosti, a to právě v neděli večer. Vzhledem ke konkurenci se jí to aktuálně s Modravou poměrně dařilo, i když jako konkurenci měla v posledních týdnech kanál ČT 1, který šel do boje také s osvědčenou klasickou, kterou nebylo nic jiného, než cyklus příběhů s názvem 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Vypadá to tedy, že letní souboje ve sledovanosti budou plně v režii starších a osvědčených pořadů z blízké, ale i vzdálenější historie,. Na druhou stranu, u diváků rozhodně pravidelně bodují.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017