Popelka byla o Vánocích druhá, vyhrála ČT

Každé Vánoce se nesou ve znamení urputného souboje televizních stanic – předhánějí se v programové nabídce a soutěží o co největší sledovanost. Nejinak tomu bylo i o těchto Vánocích. A největší boj se strhl hlavně o svátcích. Kdo ovládne Štědrý večer a přitáhne nejvíc diváků? To je vždy důležitá otázka, a proto se úplně všechny televizní stanice snaží nasadit takové filmy, pohádky a pořady, aby diváky odtáhly od slavnostní večeře, dárků i duchovních oslav. FTV Prima tentokrát vsadila na již osvědčený vánoční hit – Tři oříšky pro Popelku. Oproti tomu Česká televize jako již tradičně přinesla vlastní horkou novinku v podobě pohádky Princezna a písař. A teď kdo co zapne a kdo dá přednost klasice před nejistým krokem do neznáma? Už těsně po skončení obou pohádek bylo jasno.

Prohra Popelky

I když Popelka zůstává jednou z nejoblíbenějších českých pohádek a řada lidí díky ní dodnes zbožňuje herečku Libuši Šafránkovou, na Štědrý den zlákala „pouhých“ 1,4 milionu diváků. Konkurenční Princezna a písař oproti tomu přitáhli celých 2,05 milionu diváků a stali se tak nejsledovanějším pořadem toho dne – tuhle pohádku vidělo celých 51 procent diváků, kteří v té době seděli u televizí. Přesto ani vedení FTV Prima si nervalo vlasy – na Štědrý den se Tři oříšky pro Popelku staly jejich nejsledovanějším pořadem.

Nova až třetí

Z těch hlavních kanálů jmenujme ještě TV Nova. Ta na Štědrý večer vsadila netradičně na film, nikoliv na pohádku a uvedla v premiéře snímek Přijde letos Ježíšek? s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou. Oproti ČT 1 ale získala méně než poloviční sledovanost – film si pustilo okolo 900 tisíc diváků. Jasnou jedničkou Štědrého dne, ale i celých Vánoc, se tak stala Česká televize, která lákala hlavně na premiérové pohádky, které uváděla každý svátek od osmi hodin večer.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017