Přechod na novou generaci digitálního vysílání je zde

Není to zase až tak dávno, kdy se měnila technologie pozemního vysílání, a vše dospělo do bodu, kdy se majitelé starších televizí nevyhnuli povinnosti mít vlastní set-top-box. To vše bylo spojeno primárně s povinností přejít na cestu digitálního vysílání, které neslo označení DVB-T. Vývoj však jde neustále kupředu, což samozřejmě znamená také fakt, že se i tato technologie neustále vyvíjí a již nyní se aktivně mluví o nástupci, který ponese název DVB-T2. Mělo by se tedy jednat primárně o novou generaci digitálního televizního vysílání.

Nemalé investice i pro domácnosti

A co je s přechodem na tuto novou technologii spojeno? Je více než jasné, že to jsou samozřejmě investice. A to mnohdy nemalé. Celkově je spočítáno, že budeme mluvit o částkách, které dosáhnout hodnoty až 20 miliard korun. A to jak v souvislosti s přechodem na novou technologii, tak i v souvislosti s nutností koupit si kompatibilní zařízení. Tedy zcela nový set-top-box, popřípadě novou televizi, která technologii DVB-T2 bude podporovat. Samozřejmostí je, že se daná investice bude týkat jenom těch domácností, které využívají k příjmu televizních kanálů digitální terestrický signál. Pokud máte příjem televizních kanálů řešený v rámci satelitu nebo formou kabelových společností, investice do nového zařízení se vám logicky vyhne.

Již v roce 2020

Že nás modernizace našich televizních obrazovek, nebo samotných set-top-boxů může čekat poměrně brzy, to dokládá i fakt, že nová generace digitálního digitálního televizního vysílání by měla přijít již v roce 2020. Právě to je zlomové období, kdy by mělo dojít ke konkrétní změně vysílací technologie. Ta bude spojena s faktem, že bude třeba přejít z kodeku s označením MPG-2 na kodek HEVC, popřípadě také MPG-4. Už nyní je proto dobré hledět při výběru set-top-boxu na tento fakt. Popřípadě je zde ještě další alternativa, a to použít ke sledování televize náš web.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017