Prima spustí dva nové kanály

Možná už brzy přibudou dva zcela nové televizní kanály, které budou spadat pod FTV Prima. O co přesně půjde, kdy to bude a jaké typy pořadů se na nich budou vysílat, ale ještě není zcela zřejmé.

FTV Prima se chce dál rozpínat a proto její vedení plánuje další rozšiřování. Ale ne hned – nové programy by měly být spuštěny až ve chvíli, kdy se v České republice začne vysílat v rámci nové normy DVB-T2. To je vyspělejší verze současného vysílání DVB-T, na které musely televizní stanice přejít po ukončení analogového vysílání. Jenže brzy přijde právě již zmiňované DVB-T2 – což bude mimo jiné znamenat konec některých antén či nutnost přelaďovat a další změny.

Náročný přechod

Není jasné, kdy se na nové vysílací schéma přejde. Nezáleží to na rozhodnutí televizních stanic, ale vše leží na bedrech lidí z Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva kultury, Telekomunikačního úřadu a také z Rady pro vysílání. Ti všichni se nad novým modelem musejí shodnout a předložit svůj návrh do 30. června příštího roku vládě ČR. A je jisté, že proces se potáhne, protože to bude finančně náročné jak pro stát, tak pro televize, ale i pro diváky.

Tajemná Prima

FTV Prima však už nyní hlásí, že v této nové vysílací síti plánuje spustit dva novinkové kanály. Dříve nezačnou vysílat, protože by se prý televizi nevyplatily. A i z toho plynou domněnky, že minimálně jeden z nich by mohl být placený a tím nedostupný běžnému divákovi. Vedení televize to nepopírá, ale stejně tak k tomuto velkolepému plánu nechce sdělit nic bližšího. Ani to, o čem kanály budou. Jak už zřejmě každý divák ví, pod hlavní kanál FTV Prima již nyní spadají tři sesterské – Prima Cool, Prima Zoom a Prima Love, které jsou všechny zdarma a přístupné pro každého. Jestli to u zbylých bude podobně nebo se s nástupem DVB-T2 změní něco i zde, nikdo zatím přesně neví.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017