Prima spustí pátý kanál

Vedení FTV Prima už to v nedávné minulosti naznačovalo – stanice plánuje spustit dva další kanály. Ale nyní se plány ukázaly v jasnějších obrysech – už v příštím roce by se tu měl objevit zcela nový kanál zatím pracovně nazvaný Prima 2.

I když vedení televize mluvilo o tom, že vše spustí až ve chvíli, kdy se přejde na DVB-T2 a že možná půjde o placené kanály, minimálně jedna z chystaných novinek se objeví už mnohem dříve a bude zdarma. Primu 2 bude moci naladit kdokoliv, nebude se za ni platit a objevit by se měla už na jaře příštího roku. Což je na přípravu nové stanice dost krátký čas.

Další do skupiny

Ještě se přesně neví, na co se bude Prima 2 soustředit. Mluvčí skupiny FTV Prima zatím prozradila jen to, že by mělo jít o jakousi směsici mezi již zavedenými kanály, kterými jsou – hlavní FTV Prima, seriálově zaměřená Prima Cool a kanál pro romantické duše Prima Love. Pak je tu samozřejmě ještě dokumentární Pima Zoom, ale naučné filmy by se do tohoto nového kanálu podle všeho plést neměly. Ovšem nynější slova mohou již brzy přestat platit a programové schéma bude třeba úplně jiné a mnohem užší. To nikdo zatím neví.

Rozšiřování portfolia

Ať tak či tak, od FTV Prima jde o jasně mířený tah. Už nyní je druhou nejsledovanější televizní stanicí na českém trhu. A čím větší bude mít rozpětí a čím více kanálů, tím více diváků získá. V tuhém boji proti TV Nova zřejmě udělá vše, aby se jednou vyšvihla na samotnou špičku. Nyní jde o to, co hodlá divákům nabídnout a jak moc úspěšný nový kanál bude. A samozřejmě je také možné, že TV Nova vytáhne do boje s podobnými plány. I příští rok se tak toho na poli televizních stanic bude hodně dít a je proto dobré být v obraze a vědět, co se chystá – a hlavně co se konkrétně bude zavádět nového či rušit stávajícího. I to se totiž klidně může stát.

Aktuálně v tv světě
Detektivky jasně vedou a jasně táhnou. To Česká televize ví a tak se tímto tématem zabývá stále více. co aktuálně ..
23.11.2017
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017