Pro Poláka sezona skončila – na MS hrát nebude

Český národní tým postihla první citelná ztráta. Vladimír Růžička přišel o Romana Poláka z Toronta Maple Leafs, který se musí podrobit operaci třísel. Řízný bek, který už se svým týmem neměl naději na play off, je věčným reprezentačním smolařem. Není to totiž poprvé, co se před reprezentační akcí zranil.

Polák hájil od sezony 2006/7 v NHL barvy St. Louis, které ho draftovalo v roce 2004. V roce 2008 přestal rotovat mezi farmou a NHL, a trvale se zabydlel v prvním týmu Blues. Před letošní sezonou se ale vedení týmu rozhodlo ho vytrejdovat, Polák si sbalil kufry a putoval do Toronta, kde se také stal platným členem týmu. Letos nastřílel v 56 utkáních pět gólů a na čtyři nahrál. Kanadské body ale nejsou hlavní doménou mohutného obránce. Ten se nejlépe uplatní při hře dozadu a hlavně osobních soubojích – z týmu Maple Leafs to je právě on, kdo v letošní sezoně nasbíral nejvíc hitů.

Po víkendovém utkání se u Poláka opět projevily dlouhodobé potíže s třísly, a osmadvacetiletý obránce se je po dohodě s týmovými lékaři rozhodl řešit operací. Ta ho ale vyřadí ze hry až do konce letošní sezony.

Pokud jde o reprezentaci, není Polák žádný nováček. Na svém kontě má již 16 reprezentačních startů, z toho 3 v rámci Euro Hockey Tour, které odehrál ve výlukové sezoně 2012/13, pět startů na olympiádě ve Vancouveru 2010 a osm utkání v rámci mistrovství světa. Právě na tom loňském ho už v úvodním zápase se Slovenskem potkala velká smůla, když si v souboji na ledě poranil rameno a mistrovství pro něj skončilo. Minimálně letos tedy další start v národním týmu na MS nepřidá.

Pro Vladimíra Růžičku v pozici hlavního kouče tak jde o další trhlinu v plánu, pokud jde o nominaci. Čáru přes rozpočet mu udělala už uzávěrka přestupů v NHL, během které bylo několik hráčů, se kterými počítal, vyměněno do týmů, se kterými budou hrát play off. Proto nemůže počítat například s Michalem Neuvirthem, který byl z beznadějně posledního Buffala vyměněn do rozjetého týmu New York Islanders.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017