Šampióni z KHL se připojí k naší reprezentaci

KHL je u konce a Gagarinůlv pohár získal celek Magnitogorsku. Pokud danou kontinentální hokejovou soutěž sledujete více, jistě víte, že za tento tým hrají i dva čeští hráči. Je jimi Jan Kovář a také Tomáš Filippi. Pro oba tedy sezona skončila, což logicky znamená i možnost toho, že jsou pro trenéra Vůjtka volní k tomu, aby spolu s naší reprezentací mohli reprezentovat na MS v hokeji. A jak se podle potvrzených zpráv ukazuje, trenér je skutečně povolal a tak by se oba dva hráči měli k naší reprezentaci na květnová utkání připojit. K dispozici by měly být už tento týden, což znamená možnost odehrát i zápasy v rámci Euro Hockey Tour, kde se nejenom naplno ukážou jejich kvality, ale budou mít možnost sehrát se s ostatními členy našeho mužstva.

Domluva a konzultace s asistenty

I když je to trenér Vůjtek, který je klíčovou postavou našeho týmu, rozhodně nejedná sám za sebe a o všem se radí se svými asistenty, a to Josefem Jandačem, Jiří Kalousem a Jaroslavem Špačkem. I ti byli jednoznačně pro, povolat tuto dvojici posil. Stejně tak se jednohlasně shodli i na tom, že bude třeba na základně nových hráčů tým zredukovat o dvě jména. O tom jsme vás již informovali – stalo se tak po nepovedeném zápase s Finskem na přípravném turnaji. I to jasně ukazuje, že se finální sestava pro MS v hokeji 2016 stále ještě ladí, aby byla dokonalá. Není se čemu divit, jelikož hned první hrací den nás čeká favorizovaný tým Ruska.

Hráči KHL mají výhodu

Posily z prestižních hokejových soutěží nejsou nic výjimečného. I proto i náš kádr čítá většinu hráčů právě z řad těch, kteří hrají v NHL, nebo v KHL. Právě hráči kontinentální ligy mají oproti těm zámořským jednu velkou výhodu. A to takovou, že jsou zvyklí hrát právě na evropském ledě – tedy na stadionech konkrétních rozměrů. Zde mají hráči NHL drobné nevýhody. I díky tomu očekáváme, že se Jan Kovář a Tomáš Filippi velmi rychle aklimatizují.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017