Svatby v Benátkách jsou nejsledovanějším pořadem

I když většina televizních stanic o letních prázdninách sází spíš na prověřené a známé filmy a seriály, TV Prima letos zariskovala a nasadila nový seriál Svatby v Benátkách. A vyplatilo se. Už dvě neděle po sobě byl nejsledovanějším večerním pořadem.

Podobně jako loni nasadila na léto TV Nova seriál Doktoři z Počátků, letos zariskovala konkurenční stanice. Každý nedělní večer vysílá Svatby v Benátkách. V okamžiku, kdy běžel první díl seriálu, vysílala Nova ještě poslední předprázdninové Doktory z Počátků a zvítězila s nimi. Svatby v Benátkách si ale i tak pustilo na 980 tisíc diváků starších 15 let. O týden později už u některých zájem opadl – a nebo se možná nedostali k televizím, protože odjeli na dovolené. Každopádně druhý díl seriálu vidělo 754 tisíc diváků. Ale i to stačilo na jasné první místo ve sledovanosti.

ČT v závěsu

Zatímco Prima zatím vítězí se svou novinkou, ostatní stanice zkoušejí zlákat diváky na oblíbené české nebo zahraniční snímky. O posledním nedělním večeru se na druhé místo vyšplhala Česká televize s detektivním filmem Hrobník (v hlavních rolích Lucie Zedníčková a Petr Štěpán), který si pustilo přes půl milionu diváků starších 15 let. A velmi podobně se ČT vedlo i předchozí neděli.

Nova ztrácí

Největší úbytky diváků pociťuje televize Nova. Zatímco o víkendech vedla jasný prim, teď upadá. Zkouší diváky lákat na světově proslulé filmy, ale na konkurenci s nimi zatím nestačí. I když naposledy odvysílala film Muži v černém, který si pustilo 435 tisíc lidí, stačilo to až na třetí místo. A oproti Doktorům z Počátků byla sledovanost ani ne poloviční.

Zato TV Barrandov si udržuje stálou diváckou základnu. V neděli večer sází na krimi filmy jako Zločiny z vášně, Vražedná seznamka nebo Zákon a pořádek – a sledovanost se konstantně pohybuje kolem 200 tisíc diváků. Na to, jak s bude souboj stanic pokračovat, si ovšem musíme počkat.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017