TV Barrandov spouští dva nové kanály

Televizní diváci by se měli připravit na další velký zlom – už v dubnu nám přibudou dva nové české kanály. Spadat budou pod TV Barrandov a ponesou názvy Kino Barrandov (stanice bude zaměřena především na filmy) a Barrandov Plus (zde se budou vysílat dětské pořady a dokumenty). Nových kanálů není nikdy dost – zdá se, že takové heslo razí většina tuzemských televizních stanic, a to jak komerčních, tak veřejnoprávních. Proto se už v dubnu můžeme těšit na dva zbrusu nové, které zavádí vydavatelství Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa. Stávající programové schéma TV Barrandov se měnit nebude. Novinkové stanice však přinesou mnohem víc pořadů a dohromady by měly pokrývat zájmy a potřeby většiny publika – jejich programové spektrum totiž bude široké.

Spousty filmů

První z kanálů, Kino Barrandov, by měl podle plánů společnosti vysílat hlavně filmovou tvorbu. Tu mu bude dodávat firma SPI International, a to konkrétně od stanic spadajících pod Filmbox – Filmbox Plus, Filmbox Premium, Filmbox HD či Filmbox Family. Měli bychom se tedy dočkat českých i zahraničních filmů, těch slavnějších, méně známých i novinkových. Jak přesně bude programové schéma vypadat, ještě není známo. A více se neví ani o druhé stanici Barrandov Plus, která by měla být hlavně dokumentární v kombinaci s dětskými programy – ale jak to bude ve vysílání rozvrženo, ještě vedení TV Barrandov neprozradilo.

Pro všechny

Podstatné pro diváky je, že oba kanály budou dostupné v multiplexu 3. To nám sice na první pohled nemusí nic říci, ale ve stejném multiplexu vysílají i další stanice jako Prima Cool, Prima Love, ČT:D/Art či Óčko. Běžný majitel televize by tak měl bez problémů naladit i obě nové stanice, a to zdarma – podle dosavadních informací by totiž měly být dostupné bezplatně.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017