TV Barrandov spustí další dva kanály

Jedna z nejmladších tuzemských stanic, televize Barrandov, má velkolepé plány. Její nynější generální ředitelka Marcela Hrdá prozradila, že Barrandov hodlá v blízké době spustit hned dva nové kanály.

O tom, že by Barrandov měl ještě jednu sesterskou televizní stanici, se už nějaký čas spekuluje. Tyto plány vyvstaly ještě za dob, kdy televizi šéfoval Vladimír Železný, ale nevyšly. Podmínkou prý tehdy bylo, aby Barrandov dosáhl 10% sledovanosti – jenže i letos měl sotva polovinu. Přesto vedení televize o tomto kroku nepřestalo uvažovat a nyní se přípravy chýlí do finále. Už do konce letošního roku by měly vzniknout dva úplně nové a samostatné kanály.

Filmy i dokumenty

I když ředitelka televize odmítá prozradit cokoliv dalšího, aby si zbytečně neuškodila před konkurenčními stanicemi, již nějakou dobu se mluví o tom, že by mělo jít o stanice zaměřené na filmy a dokumenty. Ty by podle všeho měla dodávat společnost SPI International, která vlastní například kanál Filmbox nebo Docubox. A „sestry“ TV Barrandov by tedy zjevně měly fungovat na podobném principu a nabízet divákům podobnou skladbu filmů i dalších pořadů.

Bude i třetí?

Velkolepé plány TV Barrandov ale tímto záměrem zdaleka ještě nekončí. Vedení televize naznačuje, že dva nové programy by měly být „minimálním“ množstvím. Takže lze čekat, že později přibudou i další. Kromě toho se stanice pouští i do výroby vlastních seriálů a upouští od reprízování komunistických seriálů, které jí po spuštění v roce 2009 pomohly dostat se do povědomí diváků. Od podzimu se na obrazovkách má objevit seriál Bastardi založený na stejnojmenné trilogii, kterou by měl rozvíjet a doplňovat osudy některých postav. A přijde i seriál z lékařského prostředí Stopy života. Majitel televize Jaromír Soukup má tedy zjevně ještě velké plány.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017