TV Barrandov začíná točit i prodávat vlastní pořady

Až dosud se TV Barrandov držela poněkud na chvostu za ostatními komerčními televizemi. Teď se to ale má změnit. Její majitel Jaromír Soukup oznámil, že hodlá začít investovat do vlastní tvorby a filmy a seriály i dál prodávat. A to ve spolupráci s režisérem Tomášem Magnuskem.

Barrandov byl dosud známý hlavně reprízami starých komunistických seriálů v čele s Majorem Zemanem. V poslední době se ale vysílací schéma výrazně proměnilo. Stanice začala připravovat vlastní pořady jako Intim Night, sáhla i po tvorbě vlastních sitkomů, jako například Ona a On. A teď jde ještě dál. Jak už jsme vás informovali, chystá se dvacetidílný seriál podle trilogie filmů Bastardi. A režisér Tomáš Magnusek nezůstane jen u toho.

Přijdou Stopy života

Na podzim to TV Barrandov hodlá rozjet ve velkém. Nejen, že by měli přijít již avizovaní Bastardi, ale Magnusek pro televizi točí i seriál Stopy života založený na scénáři psychiatra Jana Cimického. V hlavních rolích se objeví Josef Abrhám, Libuše Šafránková či Kateřina Brožová. A po prvních osmi dílech bude na jaře 2015 následovat dalších osm. Ani jeden z nových seriálů se přitom podle majitele televizní stanice nebude vysílat ve stejný den ani čas jako hojně sledovaná Ordinace v růžové zahradě 2 či novinka FTV Prima Svatby v Benátkách. Díky tomu si novinky mohou najít velmi slušný počet diváků. Ale ani tím ještě velkolepé plány TV Barrandov nekončí.

Milionové investice

Majitel televize chce do vlastní tvorby a dalších aktivit investovat desítky milionů korun. A nejen, že hodlá dál tvořit vlastní pořady či seriály, ale nově spolu s Magnuskem založil společnost Media View, která bude na evropském trhu prodávat Magnuskovy filmy (což jsou nejen Bastardi, ale třeba i Jedlíci aneb sto kilo lásky či Školní výlet). Soukup chce ale distribuovat i vlastní pořady jako Vtip za stovku, Kurňa, co to je?, magazín Intim či Exkluziv. Pokud se to podaří poroste stanice raketovou rychlostí.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017