TV Nova i Prima dostaly pokuty

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodně nezahálí. To nám může jasně potvrdit především aktuální informace o tom, že pokuty nedávno dostaly dvě největší komerční televize u nás. Byla to jak TV Nova, tak to byla samozřejmě i TV Prima. Pokud vás zajímá, jak velké pokuty to konkrétně byly, tak Prima musí aktuálně zaplatit 200 000 korun českých, zatímco v případě Novy je to o polovinu méně. Tedy jenom 100 000 korun českých. Nejde samozřejmě o první pokuty, jelikož Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je v tomto směru poměrně nekompromisní a pokud již udělila za desítky milionů korun.

Čím se provinila TV Prima?

Nejprve začneme touto televizí, jelikož její pokuta patřila do řádu té vyšší. Za vše může televizní kanál Prima Cool a vysílaný seriál Grimm, konkrétně potom jeho díl Krysař. Zatímco premiéry tohoto seriálu se obvykle vysílaly ve večerních hodinách, nebyl v souvislosti s tím, jakýkoliv problém. Jelikož ale dochází i k reprízám, zařadila stanice tento pořad na čas 7:45 ráno. A to bylo pro Radu pro rozhlasové a televizní vysílání neúnosné. A to především z toho důvodu, že součástí tohoto dílu byly záběry zohaveného těla na pitevně, což vzhledem k času, kdy mohou televizi sledovat i děti, bylo rozhodně v rozporu se současnými nařízeními.

Jaký problém měla TV Nova?

Podívejme se společně také na problém druhé televizní stanice, kterou je TV Nova. Ta se neprovinila žádným odvysílaným pořadem, jelikož její prohřešek byl spojený s odvysíláním reklamního bloku. Konkrétně bylo hlavním problémem to, že společnost CET 21 odvysílal v rámci reklamy upoutávku na společnost PokerStars.net. Právě za to byla pokutována, jelikož aktuálně platí zákaz vysílání obchodních sdělení na loterie a podobné hry, pokud to nebylo řádně povoleno, nebo oznámeno. Na druhou stranu je jisté, že za odvysílání reklamy dostala stanice více peněz, než kolik musí zaplatit za danou konkrétní pokutu.

Aktuálně v tv světě
Vánoční svátky jsou obvykle spojeny s pohádkami. Pokud pomineme koncept, který má Prima Cool, tak se toho většina ..
21.11.2017
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017