TV Prima je opět v českém držení

Pokud sledujete nejenom klasické pořady, ale třeba i to, co se v rámci tuzemských televizí děje, je třeba říci, že aktuálně je nejdůležitější zprávou to, že se Prima vrací zpět do českých rukou. Než se podíváme na hlavní podrobnosti, je třeba říci několik důležitých faktů. Děje se tak po dvanácti letech, kdy televizi vlastnili zahraniční investoři. Konkrétně to byla švédská mediální firma MTG, která do Primy vstoupila v roce 2005.

Televize rostla

Investice společnosti MTG se švédské mediální společnosti vyplatila, jelikož po dobu, co ji vlastnila, Prima v podstatě jenom rostla. Pokud se podíváme právě na rok 2005, kdy do televize vstoupila, byl obrat celé skupiny na hodnotě okolo 1,6 miliardy korun. A jak tomu bylo v posledních letech? Poslední známé výsledky se týkají roku 2015, kdy byl obrat o více než jednu miliardu vyšší. Konkrétně to byla suma 2,8 miliard korun.

Kdo televizi nyní vlastní?

Zmínili jsme, že se Prima tímto krokem vrátila do českých rukou. Je tedy na místě říci i to, jaké konkrétně to jsou a jaké mají podíly. Tou první osobou je podnikatel Vladimír Komár, zatímco druhou osobou je Ivan Zach. Důležité je také říci, že oba dva mají podíl ve společnosti Denemo media. Právě tato společnost vlastní v Primě nadpoloviční podíl, což znamená, že je skupina v rukou primárně české společnosti. Pokud se podívám  ještě jednou na oba podnikatele a jejich vliv na společnost Denemo Media, je třeba říci, že Vladimír Komár zde má podíl ve výši 75 procent, a Ivan Zach zde má podíl ve výši 25 procent.

Připomeňme ještě to, že jméno pana Zacha figurovalo v roce 2015, jelikož právě od něho kupovala švédská společnost svůj nadpoloviční podíl. A to v rozhodující firmě, kterou byla společnost s názvem GES Media Holding. To pouze pro upřesnění všech informací, které se týkaly jak minulé transakce, tak i té současné.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017