Zajímavý krok České televize – pohádka ve znakovém jazyce

Česká televize, jako zástupce veřejnoprávního televizního vysílání často přichází nejenom se zajímavými pořady, ale mnohdy se zcela unikátními kroky. Pokud bychom se měli podívat na jeden z posledních, je to určitě zcela nová pohádka, která nese název Vánoční království. Na tom ještě není nic zvláštního, pokud nedodáme, že celá tato pohádka je natočena ve znakovém jazyce, a to s neslyšícími herci. A to už skutečně unikátní je. Kdo si během svátečních dní naladil televizi, ten mohl pohádku vidět den před Vánoci, tedy konkrétně 23. prosince loňského roku.

Oslava Televizního klubu neslyšících

Co je již delší dobu pravidelnou součástí vysílání, to jsou pořady v rámci Televizního klubu neslyšících. Tento spolek rozhodně není žádným nováčkem, jelikož letos oslaví 35 od svého založení. A právě výše uvedená pohádka Vánoční království měla být určitou poctou, formou oslavy, ale i darem. Autorkou scénáře této pohádky je Alexandra Vebrová, která není pro tento klub žádnou neznámou osobou. Právě naopak. Je to především ona, která je podepsána i za celou řadou jiných scénářů. Jak sama uvedla, danou pohádku plánovala napsat a samozřejmě zrealizovat už několik let. A teprve nyní se to povedlo. A dle prvních ohlasů to byl zcela určitě krok správným směrem. O tom jste se mohli přesvědčit i vy, televizní diváci.

Hned několik unikátů

V první řadě byla unikátní již zmíněná informace, že se natáčení účastnili jenom neslyšící herci. Dále bylo poměrně unikátní i psaní scénáře. Zde bylo třeba zohlednit, že znaková řeč nemá všechna slova, jako například čeština. I proto bylo nutné hned několik výrazů jasně upravit. Nejtěžší práci však měl pravděpodobně kameraman, který se po celou dobu natáčení musel starat především o tom, aby z jeho záběrů bylo vždy perfektně vidět na ruce. Lehké komplikace nastaly i při stříhání, jelikož i samotná střihačka potřebovala tlumočení důležitých informací.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017