Zestátnění ČT zatím nehrozí

Prezident Miloš Zeman a jeho často velmi radikální názory nejsou ničím neobvyklým. Jeden z posledních se týkal České televize. Tedy aktuálně jednoho z jediných veřejnoprávních kanálů, který v naší zemi existuje. Návrh prezidenta byl takový, že by bylo dobré zestátnit tuto televizi. A to z toho důvodu, aby se Česká televize stala především otevřenějším médiem, které by tak dávalo více prostoru všem politickým stranám bez rozdílu. Zeman se totiž domnívá, že aktuálně dochází k tomu, že ČT mnohdy upřednostňuje jenom některé politiky, stejně jako upřednostňuje jenom určité politické strany. Samotné vedení televize toto tvrzení zcela logicky odmítá.

Politici jsou proti

Proti Zemanovi se v tomto tvrzení však postavila většina tuzemských politiků. A to hlavně z toho důvodu, že veřejnoprávní televize by měla být stále nestranným médiem a rozhodně by neměla být spojena s žádnými vládními, ani podnikatelskými či jinými skupinami. Řada politiků také odmítá tvrzení, že by se ČT stávala hlásnou troubou strany TOP09, jak uvedl sám Zeman. Paradoxní je, že se daného názoru, že nic takového se v ČT neději, drží politici napříč celým spektrem. Tedy jak z opozice, tak z koalice.

Zároveň se také objevili hlasy, které jasně říkají, že model veřejnoprávní televize, tak jak funguje u nás, funguje všude ve světě a rozhodně není jediný důvod, aby byl hlavním akcionářem televize stát.

Možnost finančních příspěvků

Co někteří politici připouštějí, to je určitá možnost financování České televize a všech souvisejících programů. Stále by však zůstávala nestranným médiem, jako je tomu doposud. To by mohla být do budoucna pravděpodobně jedna z nejschůdnějších cest, jak dlouhodobě zachovat kvalitu nejenom seriálů a různých autorských pořadů, ale hlavně kvalitu zpravodajství. Právě to je na veřejnoprávní televizi tím nejdůležitějším. V této oblasti by žádné finanční úspory probíhat neměli.

Aktuálně v tv světě
Pokud by měl být sestavený žebříček tuzemských komerčních televizí, je celkem jasné, kdo bude na jeho vrcholu. Půjde ..
16.11.2017
Méně než dva měsíce zbývají do Vánoc. Je tedy jasné, že tuzemské televize budou pomalu ale jistě začínat ..
14.11.2017
HD vysílání se už pomalu ale jistě stává standardem. Pokud jde o běžný volně šiřitelný příjem, tak zde musíme ..
09.11.2017
První řada byla velmi úspěšná, a proto se Česká televize rozhodla, že natočí i řadu druhou. A i o té je možné ..
08.11.2017
I když TV Nova v poslední době přišla s celou řadou kriminálek, je třeba jasně říci, že je zde jeden vítěz, se ..
05.11.2017
Volby jsou definitivně za námi, což znamená jediná. Můžeme řešit výsledky, ale jelikož jste na webu, který se věnuje ..
31.10.2017
Kdo miluje rockovou hudbu, nemusí ji nutně poslouchat jenom po internetu, stejně jako nemusí jenom ladit rádio. Stejně jako ..
26.10.2017
Pokud se podíváme do historie tohoto konkrétního kanálu, tak musíme jasně a objektivně říci, že se jedná o druhý ..
24.10.2017
Již se stala poměrně jasnou stálicí na poli televizní zábavy. Řeč je o Tuty TV, která je kanálem, kterýž je ..
22.10.2017
Jak jsme vás již informovali, nebude to jenom veřejnoprávní televize, která se bude primárně snažit o to, aby mohla ..
17.10.2017