100 let republiky oslaví především Česká televize

Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky laděného, ale jinak neuvádí, že by se na tuto událost nějak výrazně připravovaly. To jiné je to v případě veřejnoprávní České televize, která toho chystá opravdu mnoho. Příkladem byl dvoudílný film Rašín, jehož první polovina je za námi, a druhá nás čeká v neděli. Nejde však o lákadla jediná.

Filmová témata

Jak již bylo zmíněno, největším tahákem je rozhodně Rašín, kterého ztvárnil Ondřej Vetchý. Nejde ale o jediné filmové téma, které se daného výročí týká. Když u filmového tématu i nadále zůstaneme, nelze zapomínat na zajímavou detektivku, která ponese název Maffiáni. U ní je zajímavé, že se bude lehce dotýkat i dokumentárního tématu.

Dokumentární tvorba

Spolu s lákadlem v podobě filmu nelze zapomínat také na klasický dokument, který nese název Rodina Aloise Rašína. Tím však náš přehled zatím jenom začínáme. Dále nelze opomenout ani dvojici dokumentů s názvem Dva muži v roce jedna, stejně jako nelze zapomenout ani na dokument s označením Legie 100.

Dalším dokumentem je dílo Poslední slova Charlotty Garrigue Masarykové, které popisuje právě setkání této ženy s pro republiku důležitým velikánem. Poměrně zajímavým počinem má být netradiční dokumentární pořad Jak se boří monarchie, ve kterém se Dagmar Hájková a Pavel Helan vydává po stopách TGM a jeho veškeré činnosti.

Co nabídne Česká televize dále?

Pokud vám přijde téma stále nevyčerpané a hledáte další tipy, samozřejmě vám je přinášíme. Zde může zaujmout například osmidílný dokument Průšvihy první republiky, nebo se může jednat o dvoudílný snímek Moje století. Celkem zajímavé by mělo být také zpravodajství, jelikož se v rámci tématu na obrazovce objeví také dílo, které nese označení Dnes před 100 lety. Vše uzavře Říjen 1918, což je divadelní hra nazkoušená Studiem Ypsilon.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018