Archiv tv Prima Zoom online

Dnešní archiv

Pořady se v archivu objeví ihned po odvysílání dle televizního programu
Včerejší archiv

06:00 – Hausbot Petra Horkého

John Perkins pracoval jako vedoucí poradce v konzultační firmě Světové banky. Byl bohatý, úspěšný, jednal se státníky po celém světě. Postupně ale došel k přesvědčení, že ekonomická pomoc rozvojovým zemím je jen sofistikovaný způsob, jak okrádat tyto země o jejich zdroje, chudé ožebračit a kolaboranty ocenit. Napsal světový bestseller, knihu Zpověď lovce ekonomik, a přešel na "druhou stranu“. V rozhovoru s Petrem Horkým přímo hovoří o vinících atentátů na prezidenty Panamy a Ekvádoru, hovoří o tom, jak přežil pokus o atentát. Dnes pomáhá jihoamerickým indiánům právě v boji proti nadnárodním koncernům. Možná nejvíc skandální a šokující rozhovor letošního roku. Pokud máte odvahu pohlédnout do tváře vlastní civilizace, podívejte se na 2. část

06:20 – Vesnice čápů

Malá německá vesnice s pouhými dvěma sty obyvateli je domovem největší kolonie čápů v celé zemi. Každé léto sem přilétá bezmála čtyřicet párů, aby tu vyvedly své mladé… Německý dokument (2015)

07:20 – Zakázané oblasti

Každý věk a každá společnost má svá tabu. Někdy chrání místa, kde sídlí bohové, duše či jejich předkové, a někdy i záhadné poklady. Následky porušení tabu mohou být zničující… Německý dokument (2019)

08:35 – Španělsko po válce (4)

Diktátor Francisco Franco se moci ve Španělsku ujal na počátku druhé světové války v roce 1939. Podrobně rozebereme všechny roky jeho vlády až do smrti, která ho zastihla na konci roku 1975… Španělský dokumentární seriál (2019)

09:35 – Obnažený vesmír II (4)

Vydejte se za poznáním vesmíru za pomoci unikátní počítačové animace, která vám ukáže jeho vrstvy, původ i skladbu… Britský dokumentární seriál (2018)

10:35 – Nebe dokořán (2)

Když nastane noc, jsou ve svém živlu. Astrofotografové zachycují noční oblohu na překrásných snímcích a ukazují nebeské úkazy tak, jak je běžní lidé nemohli nikdy vidět. Vydávají se kvůli tomu na dobrodružné výpravy napříč kontinenty… Německý dokumentární seriál (2017)

11:50 – Prima ČESKO

Cestujte s námi po Česku a poznejte nejzajímavější místa naší země

12:20 – Prima SVĚT

To nejzajímavější ze světa. Už od roku 1995!

12:55 – Poštovní lodí Tichým oceánem (1)

Prostřednictvím poštovní lodi Aranui se vydáme po Francouzské Polynésii. Loď navštíví několik ostrovů, které jsou plné exotických tradic, a seznámí nás s řadou vřelých obyvatel… Francouzsko-německý dokument (2021)

13:55 – Námořní přeprava (3)

Po moři se přepravuje většina světového zboží a námořní přeprava je tak motorem světové ekonomiky. Sledujte příběh neuvěřitelného odvětví ekonomiky, které ovlivňuje životy na celé planetě… Australský dokumentární seriál (2019)

15:00 – Tajemství dopravního muzea II (6)

V Brooklandském muzeu v Anglii se nachází neuvěřitelná sbírka motorových dopravních prostředků všech druhů, od motocyklů přes závodní automobily a autobusy, až po letadla. O bohatou sbírku se starají zkušení technici i nadšení dobrovolníci… Britský dokumentární seriál (2021)

16:00 – Tajemství v ledu (2)

Vědecké pátrání po obsahu ledovcových niter, která jsou až přes 30 000 let stará, s sebou přináší řadu živočišných objevů. Ledovce jsou plné kostí, mumií, ale také virů, které v laboratořích lze oživit… Americký dokumentární seriál (2020).

17:00 – Norské domy snů II (7)

Nejen Češi jsou národ chatařů, i Norové se ve volném čase vydávají do svých horských příbytků. O ty, které svým majitelům padají na hlavu, se postarají interiérový designér Halvor Bakke a jeho tři řemeslně zdatní kamarádi… Norský dokumentární seriál (2016)

18:05 – Louka: Ztracený ráj

Luční společenství zvířat a rostlin, která vznikala v průběhu dějin, v současnosti čelí pozvolnému zániku. Jak zabránit úbytku luk a jejich změně na pouhý zdroj zelené píce? Německý dokument (2019)

20:00 – Brahmaputra: Himálajská řeka (3)

Brahmaputra je říční systém, který je pro laické vědomí téměř neznámý. Přitom se jedná o nejvýše tekoucí velkou řeku na světě. Protéká mezi Čínou, Indií a Bangladéšem, a spojuje tak tři náboženství, pro která je toky řeky posvátný. Protéká čtyřmi faunistickými pásmy naší planety, a stává se tak zdrojem široké biologické rozmanitosti… Rakouský přírodopisný dokument (2017).Archiv z úterý 29.11.2022

06:00 – Pod hladinou

06:20 – Hausbot Petra Horkého

John Perkins pracoval jako vedoucí poradce v konzultační firmě Světové banky. Byl bohatý, úspěšný, jednal se státníky po celém světě. Postupně ale došel k přesvědčení, že ekonomická pomoc rozvojovým zemím je jen sofistikovaný způsob, jak okrádat tyto země o jejich zdroje, chudé ožebračit a kolaboranty ocenit. Napsal světový bestseller, knihu Zpověď lovce ekonomik, a přešel na "druhou stranu“. V rozhovoru s Petrem Horkým přímo hovoří o vinících atentátů na prezidenty Panamy a Ekvádoru, hovoří o tom, jak přežil pokus o atentát. Dnes pomáhá jihoamerickým indiánům právě v boji proti nadnárodním koncernům. Možná nejvíc skandální a šokující rozhovor letošního roku. Pokud máte odvahu pohlédnout do tváře vlastní civilizace, podívejte se na 1. část

06:45 – Velké vlakové putování po Americe III (2)

Michael Portillo vyráží po stopách Appletonova průvodce z roku 1879, aby zmapoval tehdejší i současnou situaci severoamerických železnic a dění kolem nich… Britský dokumentární seriál (2018)

08:00 – Cestování červí dírou s Morganem Freemanem V (1)

Vydejte se spolu s populárním hercem na cestu za největšími záhadami vesmíru. Prostřednictvím nejnovějších poznatků NASA, soukromých laboratoří, akademiků i vesmírných sond poodhalíme záhady kolem fungování vesmíru, existence paralelních světů, věčného života i mnoho dalšího. Hranice poznání se otvírají… Americký dokumentární seriál (2013)

09:00 – Skrytý příběh kamufláže

Věděli jste, že za vznikem kamufláže jsou světově známí umělci? Věděli jste, že kamufláž je ve skutečnosti špičkovým propojením umění, průmyslu a vojenství? Historie kamufláže skrývá nejedno překvapení, které stojí za to odhalit… Britsko-australský dokument (2015)

10:05 – Vysokorychlostní Čína (2)

Jak se vypořádat s transportem lidí ve světě? S více než 1 miliardou obyvatel má Čína odpověď – vysokorychlostní vlaky… Čínský dokument (2021)

12:10 – Norské domy snů I (2)

Nejen Češi jsou národ chatařů, i Norové se ve volném čase vydávají do svých horských příbytků. O ty, které svým majitelům padají na hlavu, se postarají interiérový designér Halvor Bakke a jeho tři řemeslně zdatní kamarádi… Norský dokumentární seriál (2015)

13:10 – Zapomenuté megastavby VI (3)

Dnes jsou opuštěné, ale kdysi byly tím nejlepším a technologicky nejvyspělejším, co člověk dokázal postavit. Opuštěné budovy i jiné stavební projekty po letech vypráví svůj slavný příběh, za nímž stála nekonečná vynalézavost a genialita lidského ducha… Britský dokumentární seriál (2021)

14:10 – Francouzské hrady: Vzestup a pád (1)

I středověké hrady se vyvíjely. Z pozorovacích stanovišť se postupně stávaly opevněné obranné stavby, které měly ochránit nejen pána, ale i jeho poddané. Z původních dřevěných staveb vytvořili řemeslníci bytelné kamenné hrady, které dokázaly odolávat útokům a obléhání. Jakmile se objevil nový obranný prvek, velmi rychle ho přijali i další stavitelé hradů… Francouzský dokumentární seriál (2019)

15:30 – Serengeti (6)

Poznejte národní park Serengeti, který leží v severní Tanzanii, východně od Viktoriina jezera, a který je jedním z nejrozsáhlejších chráněných území Afriky, zapsaný i na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Žije zde velké množství zvířat… Britský dokument (2019)

16:35 – Utajené ostrovy Austrálie (4)

Vydejte se za poznáním utajených australských ostrovů. Poznejte ostrov Lady Elliot, Klokaní ostrov, Vánoční ostrov či ostrov Fraser… Kanadský dokumentární seriál (2017)

17:50 – Obři doby ledové (1)

Poznejte největší giganty doby ledové. Tygra šavlozubého, medvěda jeskynního či mamuty a mastodonty… Britský dokumentární seriál (2013)

18:55 – Nejjedovatější zvířata světa (1)

Miliony let se zvířata na celém světě utkávají v evolučních závodech ve zbrojení toxickými látkami. Predátoři i kořisti si vypilovali rychle působící a smrtící jedy. Vznikla tak řada chemických koktejlů, u kterých věda teprve začíná odhalovat záhadu jejich fungování… Americký dokument (2020)

20:00 – Mýty: Největší záhady lidstva (10)

Odhalte největších záhady, které už po staletí vzrušují lidstvo. Co stojí za tajemstvím Bermudského trojúhelníku nebo svatého grálu? Kde je Attilova hrobka a bájná Atlantida…? Německý dokumentární seriál (2020)

Archiv z pondělí 28.11.2022

06:00 – Domy na konci světa IV (2)

Dobrodruzi se svými týmy bojují s matkou přírodou, aby postavili jedinečné stavby na odlehlých místech světa… Americký dokumentární seriál (2020)

06:55 – Tajemství supertováren (6)

Dnešní moderní továrny čelí mnoha obtížím a výzvám. Aby dokázaly přežít a dál se rozvíjet, musejí nejenom sledovat technologický vývoj, ale čelit i otázkám ekologickým a společenským… Britský dokument (2020)

07:55 – Lék na strach

Neurovědec Merel Kindt vyvinul speciální léčbu, která vám pomůže zvládnout nejen vaše fóbie, ale i třeba posttraumatický stresový syndrom. Naše mysl se ráda bojí, ale dokáže se to i odnaučit… Americký dokument (2018)

09:00 – Tajuplná Británie II (2)

Antropoložka Mary-Ann Ochota a Clive Anderson pátrají po záhadách a tajemstvích Velké Británie… Britský dokumentární seriál (2020)

10:05 – Cesty evropským venkovem (2)

Prozkoumejte oblasti jižní Granady, irského Burrenu či Peenemünde, kde najdeme různorodé a zajímavé prostředí a krajinu… Německý dokument (2020)

11:15 – Divocí koně: Příběh z pusty

Seznamte se s Dot, hříbětem koně Převalského. Stáda jediného divoce žijícího koně na světě dnes obývají maďarskou pustu, která je pro ně rájem na zemi. Ale klimatické změny způsobují několikaměsíční období bez dešťů nebo sněhové bouře, které komplikují stádu pobyt v jinak pohostinném prostředí… Německo-maďarský dokument (2019)

12:35 – Pozoruhodná zvířecí přátelství (1)

I mezi zvířaty mohou vzniknout naprosto nečekaná přátelství. Podívejte se, které druhy z těch, co spolu ve většině případů soupeří, dokážou tvořit nerozlučný pár… Britský dokumentární seriál (2020)

13:50 – Záhady s Lorenzem (3)

Expert na záhadné jevy, Lorenzo Fernandez Bueno, se snaží rozluštit všemožná tajemství, jako jsou čarodějné byliny a jejich využití v magii, UFO, legendy o vlkodlacích nebo zjevení duchů ve Skotsku… Španělský dokumentární seriál (2017)

14:50 – Po stopách duchů XVI (9)

Speciální tým expertů na paranormální jevy vyšetřuje a dokumentuje nadpřirozená zjevení… Americký dokumentární seriál (2019)

15:50 – Rodinné setkání žraloků

Napříč rozlehlými oceány najdeme v různých oblastech mnoho druhů žraloků. Jak se ale chovají, když se sejdou na jednou místě? Novozélandský dokument (2017)

17:00 – Mega akvárium II (4)

Americké Georgia akvárium v Atlantě je jedním z největších akvárií na světě, minimálně určitě na západní polokouli. Starají se zde o stovky druhů zvířat. Zázemí tu mají například tučňáci, tuleni, vydry, trnuchy a mnoho dalších živočichů… Americký dokumentární seriál (2020)

18:55 – Krásy Jižního Tyrolska (3)

Vydejte se spolu s tvůrci poznat krásy Jižního Tyrolska. Dolomity, Merano, Vinschgau či jezero Kalterer… Rakouský dokumentární seriál (2016)

20:05 – Prima ČESKO

Cestujte s námi po Česku a poznejte nejzajímavější místa naší země

20:40 – Prima SVĚT

To nejzajímavější ze světa. Už od roku 1995!

Archiv z neděle 27.11.2022

06:00 – Hausbot Petra Horkého

Hostem Petra Horkého je Miroslav Bárta, šéf Českého egyptologického ústavu, expert na vzestupy a pády lidských civilizací. Dnes už jsou jeho teorie civilizačních kolapsů respektované po celém světě a prof. Bárta přednáší leaderům Evropy, představitelům americké armády, vědcům na prestižních univerzitách i nejširší veřejnosti. "Máte radost z toho, že vám současné události dávají za pravdu, že se vaše předpovědi naplňují"? Co myslíte, že odpověděl Petru Horkému na tuto otázku?

06:20 – Uvnitř lesa: Období zázraků (4)

V hrabství Northumberland na hranici se Skotskem se nachází největší anglický les – Kielder. Krom toho, že poskytuje dřevo, se stal útočištěm pro některé nejvzácnější rostliny a živočichy. Budeme je sledovat během celého roku… Britský dokument (2020)

07:15 – Zapomenuté megastavby V (6)

Dnes jsou opuštěné, ale kdysi byly tím nejlepším a technologicky nejvyspělejším, co člověk dokázal postavit. Opuštěné budovy i jiné stavební projekty po letech vypráví svůj slavný příběh, za nímž stála nekonečná vynalézavost a genialita lidského ducha… Britský dokumentární seriál (2021)

08:15 – Krásy Řecka: Od hor k pobřeží (1)

Řecko neznamená jen moře a krásné pobřeží. Poznejte kouzlo i jiných jeho oblastí a vydejte se s tvůrci od moře do hor… Německý dokumentární seriál (2016)

09:30 – Po stopách duchů XV (7)

Speciální tým expertů na paranormální jevy vyšetřuje a dokumentuje nadpřirozená zjevení… Americký dokumentární seriál (2018)

10:30 – Po stopách duchů XV (8)

Speciální tým expertů na paranormální jevy vyšetřuje a dokumentuje nadpřirozená zjevení… Americký dokumentární seriál (2018)

12:25 – Romantické údolí řeky Leine

V severním Německu je nádherná příroda kolem vinoucího se koryta řeky Leine. Svůj domov tady nalezlo mnoho druhů zvířat, kterým se zde i přes mnohé neblahé zásahy člověka dobře daří… Německý dokument (2020)

13:30 – Válečné továrny II (7)

Druhá světová válka byla válkou továren. Nešlo ji vést ani vyhrát bez dostatku nábojů, letadel, jídla či tanků. Poznejte ty nejdůležitější z nich… Britský dokumentární seriál (2020)

14:30 – Tankoví hrdinové 2. světové války (2/2)

5. královský tankový pluk je ve Velké Británii pojem. Poslechněte si vyprávění sedmi z jeho členů, kteří s ním byli ve chvíli, kdy vstupoval do historie. Seznamte se s historií "krys pouště“. Mužů, kteří porazili legendární Afrikakorps… Americko-britský dokument (2013)

15:45 – Frank mezi slony (4)

Dobrodruh Frank tentokrát vyrazil do Thajska, aby se podrobněji podíval na život zdejších slonů. Vypraví se do speciálního centra, kde žije mnoho těchto tvorů… Španělský dokumentární seriál (2019)

16:50 – Záhada Yellowstonského parku

Křehká rovnováha ekosystému Yellowstonského národního parku byla před nedávnem narušena. Mizela populace vysoké zvěře. Před 20 lety bylo v Yellowstonu 20 000 kusů vysoké, a dnes zbývá pouhá čtvrtina… Německo-francouzský dokument (2015)

18:05 – Prima ČESKO

Cestujte s námi po Česku a poznejte nejzajímavější místa naší země

18:35 – Prima SVĚT

To nejzajímavější ze světa. Už od roku 1995!

19:00 – Poštovní lodí Tichým oceánem (1)

Prostřednictvím poštovní lodi Aranui se vydáme po Francouzské Polynésii. Loď navštíví několik ostrovů, které jsou plné exotických tradic, a seznámí nás s řadou vřelých obyvatel… Francouzsko-německý dokument (2021)

20:00 – Tajemství v ledu (2)

Vědecké pátrání po obsahu ledovcových niter, která jsou až přes 30 000 let stará, s sebou přináší řadu živočišných objevů. Ledovce jsou plné kostí, mumií, ale také virů, které v laboratořích lze oživit… Americký dokumentární seriál (2020).

21:00 – Norské domy snů II (7)

Nejen Češi jsou národ chatařů, i Norové se ve volném čase vydávají do svých horských příbytků. O ty, které svým majitelům padají na hlavu, se postarají interiérový designér Halvor Bakke a jeho tři řemeslně zdatní kamarádi… Norský dokumentární seriál (2016)

Archiv ze soboty 26.11.2022

06:00 – Život na útesu (3)

Velký bariérový útes, největší živá struktura na naší planetě viditelná i z vesmíru, je zdrojem života nepřeberného množství živočišných druhů… Australský dokumentární seriál (2014)

07:05 – Neidentifikováno: Americká vyšetřování UFO II (1)

Budeme pátrat po létajících objektech, které by mohly být mimozemského původu. Členové výzkumného týmu se setkají s příslušníky amerických ozbrojených sil, kteří ve válečných konfliktech narazili na záhadné létající objekty… Americký dokumentární seriál (2020)

08:00 – Neidentifikováno: Americká vyšetřování UFO II (2)

Budeme pátrat po létajících objektech, které by mohly být mimozemského původu. Členové výzkumného týmu se setkají s příslušníky amerických ozbrojených sil, kteří ve válečných konfliktech narazili na záhadné létající objekty… Americký dokumentární seriál (2020)

08:55 – Tajemství nacistických válečných zbraní (2)

James Holland vás seznámí s válečnými letadly, tanky, ponorkami a střelnými zbraněmi, které nacisté používali ve 2. světové válce… Britský dokumentární seriál (2019)

10:00 – Hitler a nacisté (2/4)

Po skončení 1. světové války měla všechny problémy tehdejšího světa vyřešit Versailleská mírová smlouva. Jenže tato smlouva otevřela cestu k moci Adolfu Hitlerovi… Americký dokumentární seriál (2011)

11:10 – Umění přírody (2)

Mnoho rostlin a živočichů se dokázalo adaptovat navzdory nehostinnému prostředí a rozvinulo schopnosti přežití. Tyto schopnosti pomáhají vyvinout důležité léky a nové technologie pro udržitelnější společnost. Můžeme jen hádat, které přírodní dovednosti inspirují k vyřešení problémů zítřka… Britský dokument (2018)

12:35 – Na tenkém ledě

V polárních oblastech Ruska bojují lidé i zvířata s důsledky globálního oteplování. Překročilo lidstvo mez, z níž není návratu? Německý dokument (2020)

13:50 – Dálnice vedoucí peklem X (10)

Dálnice Coquihalla je při špatném počasí jednou z nejnebezpečnějších na světě. Jamie Davis se svou odtahovou firmou dělá, co může, aby zajistil co nejplynulejší chod tohoto důležitého tahu… Americko-kanadský dokumentární seriál (2021)

14:50 – Šílené počasí: Skutečné záběry IV (2)

Extrémní počasí se často stává předmětem virálních videí z celého světa. Občas se ale kvůli natáčení tvůrci dostávají do zrádných podmínek. Vedle toho stojí profesionální meteorologové, kteří svůj život doslova obětují sledováním prudkých změn počasí a sami se také stávají aktéry tragických příběhů… Americký dokumentární seriál (2018).

15:50 – Brahmaputra: Himálajská řeka (2)

Brahmaputra je říční systém, který je pro laické vědomí téměř neznámý. Přitom se jedná o nejvýše tekoucí velkou řeku na světě. Protéká mezi Čínou, Indií a Bangladéšem, a spojuje tak tři náboženství, pro která je toky řeky posvátný. Protéká čtyřmi faunistickými pásmy naší planety, a stává se tak zdrojem široké biologické rozmanitosti… Rakouský přírodopisný dokument (2017).

16:55 – Mimořádná mláďata (1)

Poznejte ta nejzajímavější mláďata živočišné říše. Malé bojovníky, kteří si uchrání život, vybíravé jedlíky či hravé lachtany a medojedy… Britský dokumentární seriál (2015)

19:00 – Norské domy snů I (2)

Nejen Češi jsou národ chatařů, i Norové se ve volném čase vydávají do svých horských příbytků. O ty, které svým majitelům padají na hlavu, se postarají interiérový designér Halvor Bakke a jeho tři řemeslně zdatní kamarádi… Norský dokumentární seriál (2015)

20:00 – Serengeti (6)

Poznejte národní park Serengeti, který leží v severní Tanzanii, východně od Viktoriina jezera, a který je jedním z nejrozsáhlejších chráněných území Afriky, zapsaný i na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Žije zde velké množství zvířat… Britský dokument (2019)

21:05 – Utajené ostrovy Austrálie (4)

Vydejte se za poznáním utajených australských ostrovů. Poznejte ostrov Lady Elliot, Klokaní ostrov, Vánoční ostrov či ostrov Fraser… Kanadský dokumentární seriál (2017)

Archiv z pátka 25.11.2022

06:00 – Hausbot Petra Horkého

Meik Wiking – ředitel Institutu na výzkum štěstí v Kodani. Dlouhodobě vycházejí Dánové ze všech možných průzkumů jako nejspokojenější národ na světě. Taky vám vrtá hlavou proč? Meik Wiking je ředitelem institutu, který k celé problematice přistupuje vědecky. Kromě toho je Meik také autorem dvou světových bestsellerů, které se otázce štěstí v našem životě věnují. No uznejte sami – s kým jiným ukončit seriál rozhovorů o světě než s mužem, který je vědec přes lidskou spokojenost, radost a štěstí?

06:25 – Příběhy středomořského lesa (3)

Středomoří je jednou z biologicky nejrozmanitějších oblastí, kde žije nepřeberné množství živočichů a rostlin. Během života se jejich cesty dramaticky protínají. Každý z nich může vyprávět svůj příběh… Německý dokument (2018)

07:40 – Bombardér Lancaster

Guy Martin vzdává hold posádkám bombardérů Lancaster z druhé světové války a vyzkouší si, jaké to bylo být jejich pilotem nebo střelcem… Britský dokument (2021)

08:55 – Ocelová srdce VII (12)

V malebné krajině německého pohoří Westerwald leží největší inventář starých armádních vozidel. Michael Manousakis je shání, odkud se dá. Má dokonce exkluzivní smlouvu s americkou armádou na odkup všeho, co se vyřadí z provozu. Džípy, náklaďáky, tanky i další stroje restauruje a prodává. Občas je to pořádná fuška… Německý dokumentární seriál (2019)

09:55 – Velké stavební průšvihy (6)

Ukážeme vám skutečné záběry, dokumentující desítky drobných i větších katastrof, které se dějí dnes a každodenně. Od pádů či shoření mostů přes nečekané propady země do skrytých závrtů, lodní nehody, až po chyby řidičů nákladních vozů anebo domácí kutily, kteří doslova hazardují se životy… Kanadský dokumentární seriál (2020)

11:00 – Divoká příroda Kuby

Poznejte jedinečnou přírodu Kuby, která byla díky své historii uchráněna před civilizačními vlivy. Najdete tam mnoho zvláštních prastarých druhů, od nejmenších ptáků na světě, přes speciální druhy netopýrů, až po ryby a krokodýly. Civilizační tlaky ale rostou a budoucnost tohoto přírodního ráje je nejistá… Rakouský dokument (2019)

12:10 – Neznámá Korsika

Korsika je čtvrtý největší ostrov ve Středozemním moři. Hornatá krajina vypadá jako ráj na Zemi, ale zdejší historie je plná krvavých svárů a věčného boje za svobodu. Korsičané vždy dobyvatelům vzdorovali… Rakouský dokument (2019)

13:25 – Mýty: Největší záhady lidstva (9)

Odhalte největších záhady, které už po staletí vzrušují lidstvo. Co stojí za tajemstvím Bermudského trojúhelníku nebo svatého grálu? Kde je Attilova hrobka a bájná Atlantida…? Německý dokumentární seriál (2020)

14:35 – Obležené pevnosti: Legendární bitvy (4)

Poznejte příběhy obléhání nejznámějších pevností. Obávané pevnosti Richarda Lví srdce, protestantské bašty v La Rochelle či francouzského Orléans, kde v čele vojska, které město chránilo před Angličany, stála Johanka z Arku… Francouzský dokumentární seriál (2020)

16:50 – Megazoo (4)

Jedny z největších a nejstarších australských zoo nás poprvé vítají ve svém nádherném zákulisí… Australský dokumentární seriál (2020)

17:50 – Divocí koně: Příběh z pusty

Seznamte se s Dot, hříbětem koně Převalského. Stáda jediného divoce žijícího koně na světě dnes obývají maďarskou pustu, která je pro ně rájem na zemi. Ale klimatické změny způsobují několikaměsíční období bez dešťů nebo sněhové bouře, které komplikují stádu pobyt v jinak pohostinném prostředí… Německo-maďarský dokument (2019)

18:55 – Pozoruhodná zvířecí přátelství (1)

I mezi zvířaty mohou vzniknout naprosto nečekaná přátelství. Podívejte se, které druhy z těch, co spolu ve většině případů soupeří, dokážou tvořit nerozlučný pár… Britský dokumentární seriál (2020)

20:00 – Rodinné setkání žraloků

Napříč rozlehlými oceány najdeme v různých oblastech mnoho druhů žraloků. Jak se ale chovají, když se sejdou na jednou místě? Novozélandský dokument (2017)

21:05 – Mega akvárium II (4)

Americké Georgia akvárium v Atlantě je jedním z největších akvárií na světě, minimálně určitě na západní polokouli. Starají se zde o stovky druhů zvířat. Zázemí tu mají například tučňáci, tuleni, vydry, trnuchy a mnoho dalších živočichů… Americký dokumentární seriál (2020)

Informace o archivu tv Prima Zoom

Televizní stanice Prima spustila několik svých sesterských pořadů, a jedním z nejmladších je jistě kanál Prima Zoom. I ten, jako všechny ostatní, má jasně zaměřený cíl, a to nabídnout hlavně zajímavosti. A tak je tím stěžejním, co lze ve vysílání vidět, hlavně řada dokumentárních pořadů, a to jak z oblasti přírody, tak i techniky, vesmíru, nebo i historie. Je tak ideální televizní volbou pro každého, kdo se chce cokoliv dozvědět, a to nejenom z minulosti, ale i z přítomnosti, nebo budoucnosti. A právě spoustu zajímavostí vám nabídne i archiv Prima Zoom online.

První pořad začal vysílat v únoru roku 2013. Jak samá televize Zoom uvádí, kanál je cílený hlavně na muže nad 30 let, ale samozřejmě na něm najde mnoho zajímavostí i něžnější pohlaví, a starší i mladší generace. A to právě díky zmíněné televizní skladbě, která využívá hlavně pořady ze zahraničních produkcí, které v tomto ohledu vynikají svou skvělou kvalitou, ale i přidanou hodnotou. A to je to, co divák sledující Prima Zoom právě hledá.

Aktuálně v tv světě
Voda je základem pro život na zemi. Jejím zdrojem jsou na planetě také řeky. K těm největším patří Brahmaputra, o ..
15.11.2022
Téma letadel a létání je vděčným námětem pro filmové zpracování napínavého příběhu. Dá se toho vytěžit ..
06.11.2022
Ačkoliv je televize Prima Love zaměřená především na filmy s romantickou tématikou, nic jí nebrání v tom, aby do ..
30.10.2022
Do vysílacího schématu zařadila televizní stanice Prima Zoom cyklus dokumentů z prostředí Národního parku Serengeti v ..
19.10.2022
Člověk je tvor soutěživý a rád překonává nejrůznější překážky a dosahuje vytyčených cílů, byť by byly ..
09.10.2022
Kdo se rád dívá pod pokličku různých záhad a tajemství, ten by si neměl nechat ujít dokumentární pořad Mýty: ..
02.10.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022