Active TV bude platit pokutu 900 tisíc

Nenajdeme na ní filmy, seriály ani dokumentární pořady. Televize Active vysílá hlavně teleshopping a do jejích soutěžních pořadů mohou volat ti, kteří chtějí vyhrát tučné obnosy peněz. Jenže Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zjistila, že mnohé soutěže zkrátka vyhrát nelze. Zdá se to naprosto jednoduché. Sličná a mnohdy spoře oděná moderátorka na obrazovce odhalí obrazec, početní či logickou úlohu nebo kvíz a na divácích je, aby jí volali a tipovali správnou odpověď. Ta je navíc ukryta mezi jednou z několika možností. Výhra se tak zdá být na dosah ruky a mnozí proto zkoušejí štěstí. Jenže to má hned několik háčků. Tím prvním je, že telefonní číslo do studia je zpoplatněno – a rozhodně nejde o nízké částky, jaké platíme za běžné hovory. A navíc můžeme být stoprocentně přesvědčeni, že máme pravdu, navíc se i dovoláme – a přesto nám po několika minutách (kdy platíme obrovské částky za vedený hovor) oznámí, že naše odpověď je špatná. Jak je to možné? Podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání zkrátka televize někdy klame diváky – a za to jí Rada udělila hned tři vysoké pokuty.

Třikrát lži

První zádrhel našla Rada v pořadu Kvíz vysílaném 29. května loňského roku. Údajně správná odpověď na soutěžní otázku byla podle průzkumu Rady objektivně nesprávná a soutěžící ji ani při dobré úvaze nemusel odhalit. A co víc, tím, že zavolal do televize, mohl být naváděn provést koupi nějakého výrobku, aniž o to vlastně stál. Za to televize dostala 300 tisíc pokutu. A další dvě stejné částky musí platit za obdobná pochybení ve dvou dílech pořadu Sexy výhra. Dohromady jde tedy o bezmála milion korun. A to přitom nejde o první chyby, jichž se televize dopustila – v minulosti třeba odmítala komunikovat se zástupci Rady

Podezřelý vlastník?

Mnohým možná už napoví i jen informace, kdo tuto televizní stanici vlastní. Je to maďarská společnost EsoTV, jež v Česku má TV CZ – a ta provozuje právě Active TV. Všechny jsou ale známé teleshoppingovým obsahem a hlavně lákáním diváků k volání na děsivě drahé telefonní linky

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018