Active TV dostala milionovou pokutu

Pro ty, kteří sledují dění kolem televizí a médií obecně, už to asi nebude žádné překvapení. Active TV, která se prezentuje jako něco na pomezí teleshoppingového vysílání a pořadů lákajících diváky k volání na předražené linky, dostala další pěkně tučnou pokutu. A navíc ustupuje stále více do pozadí.

Není to poprvé a nejspíš ani ne naposledy. Active TV dělá ve vysílání neomluvitelné chyba a mnohdy podle posouzení odborníků klame diváky, takže i když volají do různých zdánlivě snadných soutěží, nemohou vyhrát – a to i když znají skutečně tu správnou odpověď. A to je z velké části i nynější problém. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto vedení televize udělila hned čtyři pokuty, jejichž výše dohromady přesahuje milion korun.

Ohrožení mladistvých

Začněme tou nejvyšší pokutou, která je zhruba 500 tisíc korun. Půl milionu má televize zaplatit za to, že odvysílala teleshoppingový blok lákající k volání na erotickou linku. Na tom by samo o sobě nebylo ještě nic špatného, kdyby se vše vysílalo po desáté hodině večer. Ale blok běžel na obrazovkách v ranních hodinách, a tak ho mohly vidět i děti, jejichž mravní a psychický vývoj mohl ohrozit. A za to se tvrdě pyká.

Nespolupráce s RRTV

Jinou, dvěstětisícovou pokutu bude Active TV platit za to, že odmítá spolupracovat se samotnou Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Když jí totiž měla na písemnou žádost zapůjčit záznam svého vysílání, odmítla to. Jen o něco větší pokutu, dosahující 300 tisíc korun, pak televize zaplatí pro změnu za to, že ve svém vysílání EZO.TV diváky nepřímo nabádala k náhradě lékařské péče a mohla je tak odradit od návštěvy skutečných specialistů a ohrozit tím jejich život. A konečně padesátitisícovou sankci udělila Rada televizi za to, že diváci nemohli správně odpovědět v televizní soutěži, protože správná odpověď byla proti zavedeným pravidlům.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018