Active TV dostala milionovou pokutu

Pro ty, kteří sledují dění kolem televizí a médií obecně, už to asi nebude žádné překvapení. Active TV, která se prezentuje jako něco na pomezí teleshoppingového vysílání a pořadů lákajících diváky k volání na předražené linky, dostala další pěkně tučnou pokutu. A navíc ustupuje stále více do pozadí.

Není to poprvé a nejspíš ani ne naposledy. Active TV dělá ve vysílání neomluvitelné chyba a mnohdy podle posouzení odborníků klame diváky, takže i když volají do různých zdánlivě snadných soutěží, nemohou vyhrát – a to i když znají skutečně tu správnou odpověď. A to je z velké části i nynější problém. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto vedení televize udělila hned čtyři pokuty, jejichž výše dohromady přesahuje milion korun.

Ohrožení mladistvých

Začněme tou nejvyšší pokutou, která je zhruba 500 tisíc korun. Půl milionu má televize zaplatit za to, že odvysílala teleshoppingový blok lákající k volání na erotickou linku. Na tom by samo o sobě nebylo ještě nic špatného, kdyby se vše vysílalo po desáté hodině večer. Ale blok běžel na obrazovkách v ranních hodinách, a tak ho mohly vidět i děti, jejichž mravní a psychický vývoj mohl ohrozit. A za to se tvrdě pyká.

Nespolupráce s RRTV

Jinou, dvěstětisícovou pokutu bude Active TV platit za to, že odmítá spolupracovat se samotnou Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Když jí totiž měla na písemnou žádost zapůjčit záznam svého vysílání, odmítla to. Jen o něco větší pokutu, dosahující 300 tisíc korun, pak televize zaplatí pro změnu za to, že ve svém vysílání EZO.TV diváky nepřímo nabádala k náhradě lékařské péče a mohla je tak odradit od návštěvy skutečných specialistů a ohrozit tím jejich život. A konečně padesátitisícovou sankci udělila Rada televizi za to, že diváci nemohli správně odpovědět v televizní soutěži, protože správná odpověď byla proti zavedeným pravidlům.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018