Active TV dostala milionovou pokutu

Pro ty, kteří sledují dění kolem televizí a médií obecně, už to asi nebude žádné překvapení. Active TV, která se prezentuje jako něco na pomezí teleshoppingového vysílání a pořadů lákajících diváky k volání na předražené linky, dostala další pěkně tučnou pokutu. A navíc ustupuje stále více do pozadí.

Není to poprvé a nejspíš ani ne naposledy. Active TV dělá ve vysílání neomluvitelné chyba a mnohdy podle posouzení odborníků klame diváky, takže i když volají do různých zdánlivě snadných soutěží, nemohou vyhrát – a to i když znají skutečně tu správnou odpověď. A to je z velké části i nynější problém. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto vedení televize udělila hned čtyři pokuty, jejichž výše dohromady přesahuje milion korun.

Ohrožení mladistvých

Začněme tou nejvyšší pokutou, která je zhruba 500 tisíc korun. Půl milionu má televize zaplatit za to, že odvysílala teleshoppingový blok lákající k volání na erotickou linku. Na tom by samo o sobě nebylo ještě nic špatného, kdyby se vše vysílalo po desáté hodině večer. Ale blok běžel na obrazovkách v ranních hodinách, a tak ho mohly vidět i děti, jejichž mravní a psychický vývoj mohl ohrozit. A za to se tvrdě pyká.

Nespolupráce s RRTV

Jinou, dvěstětisícovou pokutu bude Active TV platit za to, že odmítá spolupracovat se samotnou Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Když jí totiž měla na písemnou žádost zapůjčit záznam svého vysílání, odmítla to. Jen o něco větší pokutu, dosahující 300 tisíc korun, pak televize zaplatí pro změnu za to, že ve svém vysílání EZO.TV diváky nepřímo nabádala k náhradě lékařské péče a mohla je tak odradit od návštěvy skutečných specialistů a ohrozit tím jejich život. A konečně padesátitisícovou sankci udělila Rada televizi za to, že diváci nemohli správně odpovědět v televizní soutěži, protože správná odpověď byla proti zavedeným pravidlům.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018