Active TV dostala milionovou pokutu

Pro ty, kteří sledují dění kolem televizí a médií obecně, už to asi nebude žádné překvapení. Active TV, která se prezentuje jako něco na pomezí teleshoppingového vysílání a pořadů lákajících diváky k volání na předražené linky, dostala další pěkně tučnou pokutu. A navíc ustupuje stále více do pozadí.

Není to poprvé a nejspíš ani ne naposledy. Active TV dělá ve vysílání neomluvitelné chyba a mnohdy podle posouzení odborníků klame diváky, takže i když volají do různých zdánlivě snadných soutěží, nemohou vyhrát – a to i když znají skutečně tu správnou odpověď. A to je z velké části i nynější problém. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání proto vedení televize udělila hned čtyři pokuty, jejichž výše dohromady přesahuje milion korun.

Ohrožení mladistvých

Začněme tou nejvyšší pokutou, která je zhruba 500 tisíc korun. Půl milionu má televize zaplatit za to, že odvysílala teleshoppingový blok lákající k volání na erotickou linku. Na tom by samo o sobě nebylo ještě nic špatného, kdyby se vše vysílalo po desáté hodině večer. Ale blok běžel na obrazovkách v ranních hodinách, a tak ho mohly vidět i děti, jejichž mravní a psychický vývoj mohl ohrozit. A za to se tvrdě pyká.

Nespolupráce s RRTV

Jinou, dvěstětisícovou pokutu bude Active TV platit za to, že odmítá spolupracovat se samotnou Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Když jí totiž měla na písemnou žádost zapůjčit záznam svého vysílání, odmítla to. Jen o něco větší pokutu, dosahující 300 tisíc korun, pak televize zaplatí pro změnu za to, že ve svém vysílání EZO.TV diváky nepřímo nabádala k náhradě lékařské péče a mohla je tak odradit od návštěvy skutečných specialistů a ohrozit tím jejich život. A konečně padesátitisícovou sankci udělila Rada televizi za to, že diváci nemohli správně odpovědět v televizní soutěži, protože správná odpověď byla proti zavedeným pravidlům.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018