Adam Komers končí na ČT

Jenom těžko bychom hledali výraznější postavu zpravodajství na České televizi, než byl právě Adam Komers. On se totiž řadil mezi nejvýznamnější komentátory a na Kavčích horách se udržel více než 25 let. Kromě toho, že velmi výrazně působil v regionálním televizním zpravodajství, se tak také výrazným členem vedení televizních odborů. Právě jeho cesta na výsluní byla spojena s jeho angažovaností v roce 2000 a 2001, kdy na televizních obrazovkách České televize probíhala poměrně významná stávka. Tím ale jeho významné počiny nekončily, jelikož stejně tak se stal jednou z nejvíce kritizujících osob v roce 2013, kdy kritizoval samotné vedení České televize, a to kvůli cenzuře u mnohých nejenom zpravodajských příspěvků. A to byl důvod, proč v té době rezignoval na funkci šéfredaktora zpravodajství.

Důvod odchodu? Vlastní vůle

I když byl Adam Komers poměrně kontroverzní postavou televize a mnoha lidem rozhodně ležel v žaludku, není jeho odchod spojený s žádným vyhazovem. Jak sám napsal na Facebooku, televizi opouští sám, z vlastní vůle. Jeho cílem je především snaha o to, vydat se cestou vlastního soukromého podnikání. Kdo tipuje, že i to bude mít jistou spojitost například se zpravodajstvím, ten je na velikém omylu. Ta cesta, kterou se chce Adam Komers vydat, je zcela jiná. Jeho plánem je podnikání v oblasti gastronomie, jelikož jeho aktuálním soukromým počinem je nové bistro nesoucí název Naturel.

Stále kritizuje

I jeho odchod se samozřejmě neodešel bez v podstatě pro něho nezbytné kritiky, kterou na adresu České televize kritizoval. Sám své vystupování hodnotil spíše jako boj s větrnými mlýny a aktuálně již nemá síly na další postup. Ve svém rozloučení s ostatními zaměstnanci nezapomenul vyzdvihnout svobodu a zároveň upozornit na již několikrát kritizovanou autocenzuru. Kdo tohoto významného muže zatím dočasně a později trvale nahradí, to v tuto chvíli zatím není nijak jasné a samotné Česká televize se k tomu ani nijak nevyjadřuje.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018