Aktuálně z ČT: Vznikne nová série Kukaček, svoji Minišou představí Karel Šíp

Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň změny čekají ČT2 a jedná se o budoucnosti ČT3.

Kriminálky stále letí  

Vysokou sledovaností v průměru 1,6 milionu diváků ve věkové kategorii 15+ se pyšní seriál Kukačky, který běží na České televizi. V současnosti plánuje ČT natočit jeho pokračování, tedy druhou řadu s novými osudy hlavních hrdinů. Potvrzuje to Milan Fridrich, programový ředitel ČT. U dalšího ze seriálů, který v současnosti běží, tedy Hlava medúzy se ale o natáčení další řady zatím neuvažuje. I když toto rozhodnutí se třeba může časem změnit. Rozhodně to ale neznamená, že by Česká televize zanevřela na detektivky. Právě naopak. Z oblasti velmi žádaných a divácky velice úspěšných kriminálek totiž chystá uvést další tituly, a to seriál nazvaný Stíny v mlze a také už třetí sérii Případů 1. oddělení, tento seriál je velmi dobře hodnocený a oblíbený.

Rozhovory ve dvou

Na obrazovkách ČT1 se objeví také pořad Minišou Karla Šípa. Vychází z momentální situace, kdy není možné natáčet Všechnopárty před plným hledištěm divadla Semafor. Proto Karel Šíp zvolil jinou formu – rozhovor s jedním umělcem před prázdným divadlem. Nepůjde o náhradu Všechnopárty, ale improvizované řešení vymyšlené s ohledem na aktuální opatření proti Covidu-19. V sobotu 27. března 2021 v 21.15 hodin poběží v rámci Minišou rozhovor s Jiřím Suchým, v dalších týdnech potom bude Karel Šíp zpovídat Zdeňka Svěráka a Jiřinu Bohdalovou. Na kanále ČT2 se chystají také změny,  i když spíše drobnějšího charakteru. Větší prostor na tomto programu dostanou v budoucnosti filmy s oblibou označované jako kultovní a také dokumenty. Poběží zde rovněž nové seriálové tituly ze zahraničí.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021