Barrandov přichází s pořadem k prezidentské volbě

Televize Barrandov nabídne od března divákům nový pořad k volbě prezidenta s názvem Česko volí prezidenta. Moderovat jej bude majitel televize Jaromír Soukup a zpěvák Michael Kocáb.

Barrandov na svých webových stránkách avizuje, že se diváci mohou těšit na nekompromisní komentáře, zajímavé úhly pohledu a atraktivní hosty z řad kandidátů, politiků a odborníků.Před tímto pořadem bude na programu pořad Hovory Kalousek Soukup. Po tomto programu obvykle následoval Týden podle Jaromíra Soukupa. Ten se ale kvůli prezidentskému pořadu posouvá na čas od 22:10.

Jaromír Soukup měl pořady zaměřené na volbu prezidenta již před poslední volbou. Minule ale narazil na zásadní problém. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání naznala, že Soukup v debatách opakovaně zvýhodnil Miloše Zemana. Konkrétně třeba před druhým kolem prezidentské volby vysílala televize pořad Aréna Jaromíra Soukupa, kde podle RRTV Soukup prezentoval jen názory na podporu Zemana, zatímco argumenty pro Jiřího Drahoše zcela chyběly. Soukup podle rady v rámci tématu prezidentských voleb žádným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta, diváci tak mohli na základě výroků hostů získat mylné a zavádějící informace o politických postojích Drahoše.

Dalšího prohřešku se Soukup dopustil v pořadu Duel Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál. V rámci pořadu, ve kterém byl hostem Zeman, znovu podle RRTV dostatečným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta, vyjadřoval Zemanovi svoji názorovou podporu, a to v úvodní monologické řeči i v průběhu diskuse. Host měl k dispozici prakticky neomezený prostor k tomu, aby prezentoval své názory a postoje

Zda si televize reputaci napraví, mohou zjistit diváci již od tohoto týdne. Pořad Česko volí prezidenta se bude vysílat od 3. března každý čtvrtek od 21:20 na TV Barrandov.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022