Bebjakův návrat do devadesátek na České televizi

Že Česká televize chystá třetí řadu populárního kriminálního seriálu Případy 1. oddělení už možná víte. Pro své diváky má však v rukávu ještě jedno překvapení. Zatímco Případy 1. oddělení vtrhnou na obrazovky zřejmě až na podzim, už v jarní sezóně odvysílá Česká televize k tomuto seriálu prequel – ponese název Devadesátky a právě v tomto období se bude také odehrávat.

Devadesátá léta má řada lidí spojené jednak s uvolněnou atmosférou nově nabyté svobody, ale také s divokým podnikatelským prostředím, korupcí a zločiny, které vstoupily do dějin kriminalistiky. I proto je to období, ke kterému se tvůrci rádi vracejí, protože je divácky atraktivní.

V Devadesátkách se spojí všechno, co si fanoušci oblíbili na Případech 1. oddělení: skutečné příběhy, ukázka opravdové detektivní práce a postavy oblíbených vyšetřovatelů. Zároveň však bude nový seriál ozvláštněn o retro atmosféru a také o nové herce. V Devadesátkách totiž budou vystupovat tytéž seriálové charaktery jako v Případech 1. oddělení, ale protože mají být o dost mladší, ztvární je jiní herci. Roli Tomáše Kozáka, kterého znají diváci s tváří Ondřeje Vetchého, si zahraje Kryštof Bartoš; v roli Václava Plíška, kterého ztvárnil Boleslav Polívka, se pak divákům představí Martin Finger. A zatímco v Případech 1. oddělení už byl Kozák ostříleným detektivem, zde se podíváme na jeho začátky.

Na scénáři spolupracovali Josef Mareš s Matějem Podzimkem, režie se ujal Petr Bebjak.

Aktuálně v tv světě
Po úspěšné jarní sezoně, představila TV Prima celkem tři nové seriály, které bude na podzim vysílat. Jedním z nich je ..
11.08.2022
Komediální seriál s názvem Argometal je založený na příběhu z české vesnice. Režii má na starost Karel Janák, který ..
07.08.2022
Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na ..
02.08.2022
Na Očku se momentálně vysílá další etapa show, který mají za úkol dám divákům tipy na to jak si nejlépe užít ..
31.07.2022
V tento den byli odehrány dva podniky ATP 250. Což je tenisová kategorie mužského profesionálního okruhu. Je hraná od roku ..
26.07.2022
Tento rok vyšla nová romantická komedie, která se natáčela v Praze. Komedie s názvem Řekni to psem. Měla svoji premiéru ..
24.07.2022
Už 4. srpna bude premiéra filmu s názvem Planeta Praha. Režisérem tohoto filmu je Jan Hošek, který není jen režisérem, ..
21.07.2022
Nový seriál nese název Máma na zabití. První díl byl odvysílán 5.7. ve 21:25. Druhý díl bude vysílán 12.7. ve stejný ..
17.07.2022
Ve 20:20 můžete na Nově vidět premiéru dokumentárního filmu Karel Speciál. Tento film režírovala Olga Malířová ..
15.07.2022
Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a ..
10.07.2022