Bedekr vás v září pozve do Rakouska

Bedekr, oblíbený cestopisný magazín České televize, má další pokračování, což jistě potěší všechny jeho příznivce. Cestování je zkrátka in. Nemáte-li zrovna čas a peníze vydat se do světa sami, náladu vám dozajista zvedne i povedený televizní pořad, který vám cizí kraje zprostředkuje alespoň na obrazovce. Tentokrát to bude v milé společnosti moderátorské dvojice Petr rajchem a Michaela Maurerová.

Oblíbený cíl našich turistů

Dvanáct dílů, jejichž vysílání odstartuje už v září, vás pozve do Rakouska. Proč právě sem? Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka je důvodem především skutečnost, že Českou republiku pojí s Rakouskem dlouhá společná historie. Rozhodně je proto na co navazovat. Náš jižní soused je samozřejmě také velice oblíbeným cílem českých turistů a ti se budou moci inspirovat pro své další cesty.

Vydejte se na eurovíkend

Stejná jako dosud bude koncepce pořadu, která má být iniciátorem výletů formou takzvaných eurovíkendů, tedy krátkých víkendových návštěv měst maximálně nabitých poznáváním. V moderátorské roli zůstane jako dosud Petr Rajchert, ovšem Sandru Pogodovou nyní nahradí Michaela Maurerová.

Společná historie má co říct i dnes

Pořad se bude vysílat od 2. září každou středu ve 21:30 hodin a zavítá postupně do Vídně, Eisenstadtu, Klagenfurtu, Lince a dalších měst. Velice ho vítá i současný rakouský velvyslanec v Praze Ferdinand Trauttmansdorf. Domnívá se, že program přispěje k dalšímu sbližování obou zemí. Ty strávily v jednom soustátí prakticky 400 let historie, a proto mají hodně společného. Sám Trauttmansdorf dokonce doporučuje některé oblasti stojící za návštěvu.

Další destinací se stane Francie

Cestovatelské pořady jsou v televizi sázkou na jistotu. Vždy vzbuzují pozornost lidí, kteří se rádi seznámí s cizí kulturou, proto se Bedekr po skončení rakouského cyklu vydá i do Francie.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018