Bohemian Rhapsody na televizní stanici Nova představí fenomenálního Freddieho Mercuryho

Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem se zapsal do povědomí fanoušků jako jeden z nejvýraznějších umělců na světě. Není proto divu, že jeho život stál za zfilmování.

Nesmrtelný Freddie

Film Bohemian Rhapsody je biografický snímek o legendární britské rockové skupině Queen. Zaměřuje na příběh jejího frontmana Freddieho Mercuryho, který vypráví od doby, kdy se přistěhoval do Velké Británie, až po jeho smrt v roce 1991. Bohemian Rhapsody je jeho působivým a emocionálním portrétem stejně jako hudební skupiny, jež se nesmazatelně zapsala do dějin rockové hudby.

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara na Zanzibaru v roce 1946. K hudbě ho přivedl jeho otec. V roce 1964 se přestěhoval s rodinou do Anglie, kde se setkal s Brianem Mayem a Rogerem Taylorrem a založili spolu skupinu Queen. Film se zaměřuje na klíčové momenty ve Freddieho životě a kariéře, včetně jeho vztahů, skládání hudby, koncertů a problémů s drogami.

Rami Malek jako frontman skupiny Queen

Výkon herce Ramiho Maleka, jenž ztvárnil Freddieho Mercuryho, byl jedním z nejvýraznějších prvků filmu. Malek se dokonale vtělil do role Freddieho, za kterou získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Zahrál si také významné momenty z koncertů Queen, včetně slavného vystoupení kapely na Live Aid v roce 1985.

Divácký úspěch nenechal na sebe čekat

Film zaznamenal velký úspěch u diváků napříč celým světem, protože ukázal vzestup kapely Queen bez příkras. Nechybějí ani pravidelné hádky mezi jejími členy, které nebyly ničím neobvyklým. Hudba, jež v něm zazněla, včetně titulní skladby „Bohemian Rhapsody“, která se ve své době stala celosvětovým hitem, byla jeho klíčovým prvkem. Hudební fanoušci dokonce tuto píseň v roce  2000 zvolili skladbou tisíciletí.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024