Bohemian Rhapsody na televizní stanici Nova představí fenomenálního Freddieho Mercuryho

Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem se zapsal do povědomí fanoušků jako jeden z nejvýraznějších umělců na světě. Není proto divu, že jeho život stál za zfilmování.

Nesmrtelný Freddie

Film Bohemian Rhapsody je biografický snímek o legendární britské rockové skupině Queen. Zaměřuje na příběh jejího frontmana Freddieho Mercuryho, který vypráví od doby, kdy se přistěhoval do Velké Británie, až po jeho smrt v roce 1991. Bohemian Rhapsody je jeho působivým a emocionálním portrétem stejně jako hudební skupiny, jež se nesmazatelně zapsala do dějin rockové hudby.

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara na Zanzibaru v roce 1946. K hudbě ho přivedl jeho otec. V roce 1964 se přestěhoval s rodinou do Anglie, kde se setkal s Brianem Mayem a Rogerem Taylorrem a založili spolu skupinu Queen. Film se zaměřuje na klíčové momenty ve Freddieho životě a kariéře, včetně jeho vztahů, skládání hudby, koncertů a problémů s drogami.

Rami Malek jako frontman skupiny Queen

Výkon herce Ramiho Maleka, jenž ztvárnil Freddieho Mercuryho, byl jedním z nejvýraznějších prvků filmu. Malek se dokonale vtělil do role Freddieho, za kterou získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Zahrál si také významné momenty z koncertů Queen, včetně slavného vystoupení kapely na Live Aid v roce 1985.

Divácký úspěch nenechal na sebe čekat

Film zaznamenal velký úspěch u diváků napříč celým světem, protože ukázal vzestup kapely Queen bez příkras. Nechybějí ani pravidelné hádky mezi jejími členy, které nebyly ničím neobvyklým. Hudba, jež v něm zazněla, včetně titulní skladby „Bohemian Rhapsody“, která se ve své době stala celosvětovým hitem, byla jeho klíčovým prvkem. Hudební fanoušci dokonce tuto píseň v roce  2000 zvolili skladbou tisíciletí.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023