Brankáři pro MS – jaké má národní tým možnosti?

I když většinu týmu tvoří hráči v poli, tedy obránci a útočníci, tým s vyhlídkami na úspěch se neobejde bez kvalitního brankáře. Vladimír Růžička je nyní v pozici hlavního kouče českého národního týmu v těžké pozici. Zdá se, že jednička mezi třemi tyčemi pro šampionát v Praze ještě není jasně určená, a není ani jasné, kdo bude brankářské jedničce krýt záda. Trenérský tým české reprezentace tak čeká složitý úkol, vybrat tři kvalitní brankáře do nominace na MS. Ze kterých jmen ve kterých ligách má Růžička na výběr? Kvalitních brankářů máme v naší extralize i po světě dost. Ne všichni ale budou pro MS volní, protože je čekají boje v play off.

NHL

Ondřej Pavelec – Winnipeg Jets Ještě v minulém roce jasná reprezentační jednička. Ve Winnipegu Jets se mu celkem dařilo, a i když si i on někdy vybral své slabší chvilky, dalo se na něj spolehnout. Nicméně, letos zažívá výrazný pokles formy, a hlavně nechytá ve Winnipegu pravidelně. V brankovišti Jets se střídá s kolegou Hutchinsonem. Letos zatím odchytal 37 utkání, ve kterých vychytal pouhých 13 výher. Stejný počet zápasů s ním v brance Winnipeg prohrál, a sedmkrát vychytal výhru v prodloužení. Na svém kontě má také jednu vychytanou nulu. V průměru dostává 2,57 branky na zápas s úspěšností zákroků kolem 90%. Navíc Winnipe nyní stále drží postupovou příčku do play off, a pokud by postoupil, musel by se Vladimír Růžička poohlédnout jinde.

Michal Neuvirth – New York Islanders

V posledních pár zápasech za Buffalo se dostal do neskutečné formy. Poté, co byl z týmu vyměněn jeho hlavní konkurent Jonas Enroth, stal se jasnou jedničkou, a fanoušci Sabres často žasli nad jeho zákroky. Chodilo na něj často i 40 střel za zápas, a přesto tolik neinkasoval a tým v rámci možností držel. Jenže poté byl chvíli před uzávěrkou přestupů vyměněn do New Yorku Islanders, kde se bude střídat s Jaroslavem Halákem. Islanders ovšem jasně vládnou metropolitní divizi, a s Neuvirthem tak na 99% nelze počítat.

Petr Mrázek – Detroit Red Wings

Mrázek sice nechytá za první tým pravidelně, naskočí jen pokud mu místo uvolní někdo z dvojice Howard – Gustavsson. Když se v prosinci zranili oba brankáři Red Wings, zaskočil za ně právě Mrázek, a zaskočil víc než kvalitně. Chválili si ho spoluhráči i kouč Mike Babcock. Z dvaceti zápasů, které za Detroit letos odchytal, vychytal 13 výher. Sice je mladý, ale dokázal, že si umí poradit s tlakem. Navíc je velmi silný při hře s pukem. Jinak pravidelně chytá za Grand Rapids v nižší AHL, kde byl nedávno vyhlášen hráčem týdne. Ovšem Detroit i Grand Rapids čeká play off.

KHL

Alexander Salák

Sedmadvacetiletý Salák zažil nedávno změnu týmu, když se z Petrohradu stěhoval do Novosbirsku. Zde se mu začalo hodně dařit. Do konce základní části odchytal 21 utkání s průměrem skvělých 1,62 obdrženého gólu na zápas. A ve skvělé formě pokračuje i v play off, kde zatím odchytal pět zápasů a postoupil s Novosbirskem do čtvrtfinále. S reprezentací má již poměrně bohaté zkušenosti, chytal za ní i letos v rámci několika utkání Euro Hockey Tour a podával spolehlivé výkony. Hledáčku Vladimíra Růžičky jistě neunikne, a je velmi pravděpodobné, že ho na soupisce nalezneme.

Jakub Kovář

O rok mladší Jakub Kovář už má pro letošek dohráno. Jekatěrinburg podlehl v osmifinále Kazani 4:1 na zápasy, a proto už si Kovář v rámci klubového hokeje nezachytá. Mohl by se ale objevit na mistrovství světa. Také on už si letos reprezentační utkání zažil, odchytal dvě v rámci turnaje Euro Hockey Tour. Za Jekatěrinburg odchytal v této sezoně 60 utkání s úspěšností zásahů 92,3%, a v play off má na kontě pět zápasů s úspěšností 92,9%. V jeho prospěch hrají zkušenosti s reprezentačními akcemi, v neprospěch hovoří to, že si už letos až do případného startu na MS nezachytá a může za tu dobu vypadnout z formy.

Extraliga

Pavel Francouz

Čtyřiadvacetiletý Francouz zažívá svou zatím nejlepší životní sezonu. Velkou zásluhu na tom má forma, kterou má v letošním roce jeho tým HC Verva Litvínov, který v základní části nestačil pouze na suverénní Třinec. A Verva se na svou jedničku mohla opravdu spolehnout, mnohokrát během sezony tým podržel. Sice občas dostal laciný gól, ale vyvážil to spoustou perfektních zákroků, kdy zabránil téměř jistému gólu. Odchytal 46 z celkových 52 utkání, a v nich vychytal pro Litvínov 34 výher s vynikajícím průměrem pouze 2,08 branky na zápas, úspěšností zákroků 93,18%, a připsal si sedm zápasů s nulou. Navíc odchytal i pár zápasů za národní tým a s mezinárodním hokejem už má zkušenosti.

Aktuálně v tv světě
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018
První kolo prezidentské volby je za námi. Možná je zbytečné to uvádět, ale pro úplnost dodejme, že do druhého kola ..
18.01.2018
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017