Britský seriál Doktor Martin reprízuje televizní stanice ČT1

Při zmínění názvu Doktor Martin si mnozí nejspíš vybaví stejnojmenný seriál s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Ovšem existuje ještě jeho původní britská verze, v níž se zaskvěl Martin Clunes coby londýnský chirurg, jenž dá sbohem městu a odstěhuje se do zapadlé vesničky Portween. Na britský seriál se můžete dívat na televizi ČT1.

Chirurg, jenž se bojí krve

Martin Ellingham je původním povoláním chirurg. Svou kariéru ale pověsil na hřebík, protože nemohl snést pohled na krev, a rozhodl se stát se vesnickým praktickým lékařem. Vyniká svými lékařskými schopnostmi, je svědomitý, pracovitý a lidem umí opravdu pomoci, ale v mezilidské komunikaci zcela selhává. Chybí mu empatie, kterou byste v něm marně hledali. To pochopitelně vadí jeho pacientům. V důsledku toho dochází k řadě situací, mnohdy i humorných, které jsou základem pro vývoj seriálu.

Nechybí typický britský humor

Kdo má rád tradiční britský humor, tak seriál Doktor Martin ho rozhodně nezklame. Jednotlivé postavy jsou velmi dobře prokreslené stejně jako příběhy. Neméně zajímavé je prostředí, kde se seriál natáčel.

Příjemná vesnička Portween je ve skutečnosti přímořské rybářské městečko Port Isaac, v němž se seriál natáčel obvykle v době turistické sezóny. Najdete ho v severním Cornwallu. Často sem jezdí britští diváci, aby se podívali, na kterých místech se zde seriál natáčel. K vidění je dům doktora  Ellinghama na západní straně přístavu, drogerie paní Tishellové na Middle Street, Louisin dům na Fore Street i Bertova restaurace.

Martin Clunes v hlavní roli

Roli doktora Martina velmi přesvědčivě zahrál anglický divadelní, filmový a televizní herec Martin Clunes. Zároveň ho je možné vidět i jako moderátora, režiséra či dabéra. Herectví se věnoval i jeho otec a dědeček, takže Martin Clunes se vydal v rodinných šlépějích. Zpočátku si přivydělával modelingem, než se mu podařilo uchytnout jako herci. Dá se říct, že doktor Martin byla jeho životní role.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024