Cena za slávu aneb jaké to je být hvězdou první velikosti

Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo na hudební scéně. Jejich kroky tajně mapují paparazzi, kdy zpoza rohu se snaží o co nejlepší záběr teleobjektivem, aby zvýšili prodejnost novin, pro které pracují. Americký reality dokument Cena za slávu z roku 2018 je novým pořadem na televizní stanici Prima SHOW. Za úkol si vzal zmapovat, jak těžký může být život lidí ze showbusinessu.

Ztráta soukromí je bolestná

Snem mnoha malých dětí je být známým hercem nebo zpěvákem, v současné době spíše ale youtuberem či influencerem. Kdyby možná tušily, co se za tím všechno skrývá, byly by raději něčím méně atraktivním. Tato povolání jsou totiž závislá na oblibě fanoušků, čím je jich více, tím lépe. Souvisí s tím i ztráta určité míry soukromí, které v některých případech jako by přestalo existovat.

Být světoznámou filmovou nebo hudební osobností neznamená jen něco opravdu dobře umět, ale také být neodbytnými novináři sledována na každém svém kroku. Tento fakt ne všechny celebrity ustály se ctí, čemuž se ale není možné divit. Americký dokumentární seriál v 18 dílech po 44 minutách mapuje vzestupy i pády Shanii Twain, Johnnyho Deppa, Carrie Fisher, Patricka Swayzeho, Prince či Robina Williamse.

Celebrity jako na horské dráze

Během sledování jednotlivých dílů dokumentárního seriálu se diváci seznámí s výpověďmi rodinných příslušníků a přátel celebrit a také novinářů, kteří se zabývali jejich pády i vzestupy. V životech známých osobností se objevují rodinná dramata, závislost na utrácení, zneužívání návykových látek. Není to nic, na co by mohli být právem hrdi. Některým se podařilo ale opět se zvednout a pokračovat dále. Televizní dokument amerických tvůrců ukazuje, že být celebritou není žádný med a že cena za slávu je mnohdy velmi vysoká.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022