Česká televize bude mít nový pořad – od BBC

I když je Česká televize známá hlavně tím, že jí není cizí vlastní a samozřejmě i kvalitní produkce, čas od času také zabrousí do zahraničních vod a koupí zajímavý formát, o kterém si myslí, že přiláká diváky. Není to nic neobvyklého, jelikož když se podíváme na nabídku všech televizí, musíme říci, že mnoho oblíbených pořadů je spojeno právě se zahraničním konceptem. A jaký má v plánu koupit právě Česká televize? Bude to licence na televizní show The Great Bake Off, která je nejenom v Británii velmi oblíbená. Celkem má licenci 24 jiných států, ke kterým se Česká republika aktuálně přidá.

Co show The Great Bake Off nabídne?

Nejste specialisté na zahraniční tvorbu a tak nevíte přesně, co vám show The Great Bake Off může přinést? Podívejte se na ni blíže. Už samotný název napovídá, že zde bude hrát hlavní roli pečení. A to nikoliv zkušených a špičkových cukrářů, jelikož jde o soutěž amatérských pekařů, kteří si kladou jeden jediný cíl – zaujmout odbornou porotu a vyhrát. Nutno říci, že kulinářská témata jsou v posledních letech velmi oblíbená a rozhodně je plusem, že se veřejnoprávní televize chce odlišit a nabídne pečení, místo klasického vaření, které lze sledovat u konkurence.

Zaujme unikátní formát

Nejenom, že se pořad The Great Bake Off ani žádné jeho případné kopie v České republice zatím nevysílali. Lákadlem je i to, že se jedná o poměrně unikátní formát reality show, který by měl mít potenciál přilákat mnoho diváků. Pokud budou úspěchy podobné, jako tomu bylo v Británii, tak můžete říci, že se bude jednat nejenom o nejsledovanější pořad daného vysílacího času, ale můžeme říci i to, že se bude jednat o nejsledovanější pořad celého roku. Takto dobře se této pekařské soutěži dařilo v rámci vysílání na BBC. Zde běží již od roku 2010, přičemž v začátku se mu příliš nevěřilo, protože byl umístěn na druhou kolej, tedy na kanál BBC 2.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018