Česká televize chystá v novém roce řadu nových dokumentů

Kromě celé řady nových seriálů a filmů se chystá Česká televize uvést hned několik nových a originálních dokumentů. Budou se zabývat širokým spektrem témat – od života matek samoživitelek, přes mapování českých historických i technických památek, až po příběh prostitutky. Pojďme se podívat, co Česká televize pro své diváky chystá.

Milovníci české historie a našich památek se určitě budou těšit na Skryté skvosty, které jejich očím odhalí Jaroslav Plesl. Z podobného, i když trošku modernějšího soudku, budou Technické památky českých zemí, kterými diváky provede herec Tomáš Hanák. Pro fanoušky automobilismu zase Česká připravila dokumentární cyklus Klenoty s vůní benzínu, který si dal za úkol představit divákům historii jak známých českých automobilek, tak těch, na které už jsme tak trošku zapomněli.

Česká dokumentární scéna si vytvořila silnou tradici portrétů – ať už v nich zkoumá životy slavných lidí, těch „obyčejných“ anebo těch žijících na okraji. Z tohoto soudku bude jistě očekávaným dokumentem Anny od známé režisérky Heleny Třeštíkové. Jedná se o časosběrný snímek, jak už je u Třeštíkové zvykem, a věnuje se životu prostitutky Anny, která se protlouká životem. Časově dokument zabírá prostor od devadesátých let až do současnosti.

Dalšího časosběru se dočkáme od Tomáše Hisema, který se ve snímku Nová šichta podíval na osud muže, který celý život pracoval jako horník, ale nyní si musí hledat novou práci.

Dokument Karel režisérky Olgy Malířové Špátové už diváci mohli vidět v kinech, je ovšem pravděpodobné, že snímek vzbudí pozornost i na televizních obrazovkách. Mapuje život zesnulého zpěváka Karla Gotta a nabízí intimní vhled do jeho osobního života.

Dokumentární film Sólomámy sleduje osudy tří matek samoživitelek a podrobně tak rozebírá tento sociální fenomén – sleduje potíže, se kterými se tyto ženy potýkají, až už se komplikace týkají finančního, rodinného nebo osobního života.

Aktuálně v tv světě
Po úspěšné jarní sezoně, představila TV Prima celkem tři nové seriály, které bude na podzim vysílat. Jedním z nich je ..
11.08.2022
Komediální seriál s názvem Argometal je založený na příběhu z české vesnice. Režii má na starost Karel Janák, který ..
07.08.2022
Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na ..
02.08.2022
Na Očku se momentálně vysílá další etapa show, který mají za úkol dám divákům tipy na to jak si nejlépe užít ..
31.07.2022
V tento den byli odehrány dva podniky ATP 250. Což je tenisová kategorie mužského profesionálního okruhu. Je hraná od roku ..
26.07.2022
Tento rok vyšla nová romantická komedie, která se natáčela v Praze. Komedie s názvem Řekni to psem. Měla svoji premiéru ..
24.07.2022
Už 4. srpna bude premiéra filmu s názvem Planeta Praha. Režisérem tohoto filmu je Jan Hošek, který není jen režisérem, ..
21.07.2022
Nový seriál nese název Máma na zabití. První díl byl odvysílán 5.7. ve 21:25. Druhý díl bude vysílán 12.7. ve stejný ..
17.07.2022
Ve 20:20 můžete na Nově vidět premiéru dokumentárního filmu Karel Speciál. Tento film režírovala Olga Malířová ..
15.07.2022
Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a ..
10.07.2022