Česká televize chystá v novém roce řadu nových dokumentů

Kromě celé řady nových seriálů a filmů se chystá Česká televize uvést hned několik nových a originálních dokumentů. Budou se zabývat širokým spektrem témat – od života matek samoživitelek, přes mapování českých historických i technických památek, až po příběh prostitutky. Pojďme se podívat, co Česká televize pro své diváky chystá.

Milovníci české historie a našich památek se určitě budou těšit na Skryté skvosty, které jejich očím odhalí Jaroslav Plesl. Z podobného, i když trošku modernějšího soudku, budou Technické památky českých zemí, kterými diváky provede herec Tomáš Hanák. Pro fanoušky automobilismu zase Česká připravila dokumentární cyklus Klenoty s vůní benzínu, který si dal za úkol představit divákům historii jak známých českých automobilek, tak těch, na které už jsme tak trošku zapomněli.

Česká dokumentární scéna si vytvořila silnou tradici portrétů – ať už v nich zkoumá životy slavných lidí, těch „obyčejných“ anebo těch žijících na okraji. Z tohoto soudku bude jistě očekávaným dokumentem Anny od známé režisérky Heleny Třeštíkové. Jedná se o časosběrný snímek, jak už je u Třeštíkové zvykem, a věnuje se životu prostitutky Anny, která se protlouká životem. Časově dokument zabírá prostor od devadesátých let až do současnosti.

Dalšího časosběru se dočkáme od Tomáše Hisema, který se ve snímku Nová šichta podíval na osud muže, který celý život pracoval jako horník, ale nyní si musí hledat novou práci.

Dokument Karel režisérky Olgy Malířové Špátové už diváci mohli vidět v kinech, je ovšem pravděpodobné, že snímek vzbudí pozornost i na televizních obrazovkách. Mapuje život zesnulého zpěváka Karla Gotta a nabízí intimní vhled do jeho osobního života.

Dokumentární film Sólomámy sleduje osudy tří matek samoživitelek a podrobně tak rozebírá tento sociální fenomén – sleduje potíže, se kterými se tyto ženy potýkají, až už se komplikace týkají finančního, rodinného nebo osobního života.

Aktuálně v tv světě
Televizní obrazovky se nejrůznějšími seriály jen hemží. Některý je povedenější, jiné méně. Mezi ty velmi zdařilé ..
30.09.2023
Večerní pohádka pro děti už dlouhá desetiletí patří neodmyslitelně k pořadům, které Česká televize pravidelně ..
26.09.2023
O televizní zábavu se velmi často v současné době starají různé reality show, které si mezi diváky našly své ..
24.09.2023
Televizní stanice Prima Plus po velkých prázdninách nasadila do vysílání původní dvanáctidílný seriál s názvem ..
18.09.2023
Při zmínění názvu Doktor Martin si mnozí nejspíš vybaví stejnojmenný seriál s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. ..
14.09.2023
Kdo dokáže dát mat v šachu bez jediného tahu, rozbrečet cibuli a dehydrovat vodu? No přece Chuck Norris. Ano, o tomto ..
13.09.2023
Vězeňské prostředí je poměrně vděčným námětem pro film, protože se z něho dá vytěžit poměrně hodně, je-li ..
10.09.2023
Kriminální příběhy jejich autoři zasazují do nejrůznějšího prostředí, aby bylo pro televizního diváka dostatečně ..
03.09.2023
Louis de Funes je francouzský komik známý pro svůj žlučovitý projev. Kdo by neznal jeho věčně nabroušené postavy ..
01.09.2023
Kdo nemá rád peníze, ať se k tomu veřejně přizná. Pravděpodobně se mnoho lidí nenajde, kteří by to udělali. Peníze ..
31.08.2023