Česká televize jako hlavní cíl sledujících

Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je skupina televizních kanálů České televize úspěšnějším rivalem. Jak vyplývá z oficiální tiskové zprávy, tak se stala nejsledovanější televizní skupinou za první pololetí. Na místě je třeba říci, že se jedná o vůbec nejlepší půlroční výsledek ČT od roku 1998. Diváckého upřednostnění se jí přitom nedává jen a pouze v hlavní vysílací čas; pro nemálo lidí se stane prioritou i během celého dne obecně.

Pro lepší představu nemohla chybět přesná číselná vyjádření. Celkový podíl na publiku činil za první půlrok 32,77 %, čímž se skupina stala nejvyhledávanějším vysilatelem. V rámci celého dne se jednalo o nejlepší výsledek od výše zmíněného roku, ve večerní čas překonala rekord z roku 2003. Svým vysíláním pak oslovuje týdně velmi zřetelných 7,5 milionů diváků starších čtyř let.

O dalece překonané rekordy z let dávno minulých se zasloužili zeIjména hlad diváků po odložených sportovních akcích. V červnu se mezi jejich hlavními preferencemi staly zejména vyřazovací zápasy na mistrovství světa v ledním hokeji, po skončení šampionátu se pak v zelených číslech očekávaně objevovaly zápasy mistrovství Evropy ve fotbale. Nebude překvapením, že nejvíce vyhledávané jsou duely s českou účastí: kupříkladu čtvrtfinálový zápas s Finskem sledovalo celkových 1,52 milionu diváků. U fotbalu zaznamenal obdivuhodných 1,12 milionu diváků osmifinálový zápas s Nizozemskem. Dopad obliby velkých sportovní akcí byl znát i na webu ČT Sport. Ten navštívilo nejvíce lidí za poslední dva roky.

I hlavní web ČT rozhodně neztrácel na síle. V období od ledna do června jej za svůj cíl nalezlo o 11 % více uživatelů než loni. Za poslední měsíc na něj přišlo 3,5 milionu uživatelů. Nárůst zaznamenala nejen databáze iVysílání, ale i vzdělávací ČT edu, web ČT Art nebo web dětského Déčka.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021