Česká televize jako hlavní cíl sledujících

Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je skupina televizních kanálů České televize úspěšnějším rivalem. Jak vyplývá z oficiální tiskové zprávy, tak se stala nejsledovanější televizní skupinou za první pololetí. Na místě je třeba říci, že se jedná o vůbec nejlepší půlroční výsledek ČT od roku 1998. Diváckého upřednostnění se jí přitom nedává jen a pouze v hlavní vysílací čas; pro nemálo lidí se stane prioritou i během celého dne obecně.

Pro lepší představu nemohla chybět přesná číselná vyjádření. Celkový podíl na publiku činil za první půlrok 32,77 %, čímž se skupina stala nejvyhledávanějším vysilatelem. V rámci celého dne se jednalo o nejlepší výsledek od výše zmíněného roku, ve večerní čas překonala rekord z roku 2003. Svým vysíláním pak oslovuje týdně velmi zřetelných 7,5 milionů diváků starších čtyř let.

O dalece překonané rekordy z let dávno minulých se zasloužili zeIjména hlad diváků po odložených sportovních akcích. V červnu se mezi jejich hlavními preferencemi staly zejména vyřazovací zápasy na mistrovství světa v ledním hokeji, po skončení šampionátu se pak v zelených číslech očekávaně objevovaly zápasy mistrovství Evropy ve fotbale. Nebude překvapením, že nejvíce vyhledávané jsou duely s českou účastí: kupříkladu čtvrtfinálový zápas s Finskem sledovalo celkových 1,52 milionu diváků. U fotbalu zaznamenal obdivuhodných 1,12 milionu diváků osmifinálový zápas s Nizozemskem. Dopad obliby velkých sportovní akcí byl znát i na webu ČT Sport. Ten navštívilo nejvíce lidí za poslední dva roky.

I hlavní web ČT rozhodně neztrácel na síle. V období od ledna do června jej za svůj cíl nalezlo o 11 % více uživatelů než loni. Za poslední měsíc na něj přišlo 3,5 milionu uživatelů. Nárůst zaznamenala nejen databáze iVysílání, ale i vzdělávací ČT edu, web ČT Art nebo web dětského Déčka.

Aktuálně v tv světě
V posledních dnech zahájila Nova poměrně výraznou kampaň ke své chystané minisérii Případ Roubal. Pro skupinu Nova se ..
25.11.2021
V pátek 19. listopadu odvysílá televize Nova ve svém prime-timu vyhlášení ankety Český slavík. Slavné hudební ceny se ..
21.11.2021
I na obrazovky RTSV dorazila mutace britské soutěže The Great British Bake Off a podařilo se jí zaujmout slovenské diváky ..
17.11.2021
Skupina Nova přinesla v minulých dnech  na český televizní trh poněkud překvapivě novou stanici, kterou představila pod ..
14.11.2021
Televize Prima chystá v roce 2022 zaujmout své diváky novým seriálem – pojmenovala ho ZOO a půjde o oddechový seriál se ..
10.11.2021
Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém ..
05.11.2021

Televizní stanice Nova se chystá natočit další řadu úspěšného modelu reality show pod názvem Survivor ..

21.10.2021

Jaké pořady nebo televizní filmy se dostaly do čela uplynulého týdne? Diváci si potrpí ..

19.10.2021

Nejrozšířenější televizní skupina Prima oznamuje zrod nového tematického kanálu, který bude ..

15.10.2021
Máme za sebou další týden plný zábavy, akce, napětí a poznání, které nám televizní stanice pravidelně předkládají ..
10.10.2021