Česká televize natáčí novinku – koprodukční thriller

Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které spolupracují televize nebo štáby z různých zemí. Ty následně mají podíl na vysílacích právech a logicky i možnost vysílat dané dílo u sebe. Logicky je také koprodukce cestou ke snížení nákladů. Poměrně oblíbená je to cesta u veřejnoprávních médií. A proto musíme říci, že jeden koprodukční seriál aktuálně připravuje i tuzemská Česká televize. Pokud se podíváme na to, s kým se na vysílání podílí, tak jsou to štáby ze sousedního Polska, ale je zde také štáb z Ukrajiny.

Thriller Princip slasti

Nebudeme vás napínat a ihned zmíníme název daného díla. Tím je Princip slasti. Jak jsme již uvedli, mělo by se jednat o thriller, což znamená jistou dávku napětí, která bude se sledováním spojena. Zajímavostí je také to, že celkem se připravuje natáčení hned osmi dílů, které budou tvořit celkový ucelený seriál. Zajímavé je také téma daného seriálu. Právě díky koprodukci je vše koncipováno tak, že Princip slasti spojuje všechny tři země a jejich hlavní města.

Koho v seriálu uvidíme?

Vzhledem ke koprodukci je jasné, že se na plátně objeví i pro nás neznámé osoby. Proto se zaměříme hlavně na tuzemské herce. A první zveřejněná jména už nechávají tušit, že by se mohlo podařit vytvořit skutečnou kvalitu. Stačí totiž uvést, že mezi herci bude například Kryštov Hádek, ale i Aňa Geislerová, nebo Karel Roden. Když se podíváme na obsazování daných herců, málokdy hráli v něčem vyloženě špatném.

Kdo za seriálem stojí?

Scénář napsal Maciej Maciejewski, který stojí i za polským velmi úspěšným seriálem Glina – Polda. Pokud jde o režii, tak té se ujal Dariusz Jablonski. Komu toto jméno příliš neříká, můžeme zmínit třeba film Je třeba zabít Sekala. Ano, přesně ten, který získal po svém natočení hned deset Českých lvů.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018