Česká televize natáčí novinku – koprodukční thriller

Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které spolupracují televize nebo štáby z různých zemí. Ty následně mají podíl na vysílacích právech a logicky i možnost vysílat dané dílo u sebe. Logicky je také koprodukce cestou ke snížení nákladů. Poměrně oblíbená je to cesta u veřejnoprávních médií. A proto musíme říci, že jeden koprodukční seriál aktuálně připravuje i tuzemská Česká televize. Pokud se podíváme na to, s kým se na vysílání podílí, tak jsou to štáby ze sousedního Polska, ale je zde také štáb z Ukrajiny.

Thriller Princip slasti

Nebudeme vás napínat a ihned zmíníme název daného díla. Tím je Princip slasti. Jak jsme již uvedli, mělo by se jednat o thriller, což znamená jistou dávku napětí, která bude se sledováním spojena. Zajímavostí je také to, že celkem se připravuje natáčení hned osmi dílů, které budou tvořit celkový ucelený seriál. Zajímavé je také téma daného seriálu. Právě díky koprodukci je vše koncipováno tak, že Princip slasti spojuje všechny tři země a jejich hlavní města.

Koho v seriálu uvidíme?

Vzhledem ke koprodukci je jasné, že se na plátně objeví i pro nás neznámé osoby. Proto se zaměříme hlavně na tuzemské herce. A první zveřejněná jména už nechávají tušit, že by se mohlo podařit vytvořit skutečnou kvalitu. Stačí totiž uvést, že mezi herci bude například Kryštov Hádek, ale i Aňa Geislerová, nebo Karel Roden. Když se podíváme na obsazování daných herců, málokdy hráli v něčem vyloženě špatném.

Kdo za seriálem stojí?

Scénář napsal Maciej Maciejewski, který stojí i za polským velmi úspěšným seriálem Glina – Polda. Pokud jde o režii, tak té se ujal Dariusz Jablonski. Komu toto jméno příliš neříká, můžeme zmínit třeba film Je třeba zabít Sekala. Ano, přesně ten, který získal po svém natočení hned deset Českých lvů.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018