Česká televize pozastavuje přechod na DVB-T2

Digitální vysílání bude v budoucnu dostupné jenom na technologii DVB-T2. to pro vás jistě není nic nového a jistě to velmi dobře víte. K tomu musíme dodat, že do pásma DVB-T2 se již několik stanic a televizních kanálů přesunulo. Zároveň ale musíme dodat také to, že některé to ohlásily, ale potom zrušily. A právě mezi ně patří i Česká televize.

Odsunutí až na listopad 2019

Jaký byl původní plán? Byl spojený s tím, že by se přechod na DVB-T2 měl uskutečnit již letos, konkrétně potom v květnu. A to zhruba po skončení Mistrovství světa v ledním hokeji. Nakonec ale došlo k tomu, že si Česká televize svůj záměr rozmyslela a vše odloží. A to nikoliv jenom o pár měsíců, ale dokonce o více než rok.

Když se podíváme na aktuální termín, který je spojený s přechodem na DVB-T2, tak se mluví o listopadu 2019. To je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro toho, kdo ještě neinvestoval do nového set-top-boxu, nebo do nové televize, která by snad podporovala DVB-T2. Kdo však již ano, nemusí se bát. Zařízení, které podporuje DVB-T2 logicky podporuje i starší řešení, tedy současnou technologii DVB-T.

Déčko a Art se vrací zpět

Musíme říci, že aktuálně se daná změna na České televizi dotkne v podstatě jenom dvojice programů. A to ještě takových, které jsou vysílány na jednom kanále. Je to Déčko, které běží dopoledne a dále je to Art, který je spojený s večerním vysílacím časem. Tento dvoukanál totiž již byl na DVB-T2 přesunutý. Nyní s ohledem na to, že se kompletní přesun odsouvá, dochází také k tomu, že se vše vrací zpět, na současnou platformu.

Důvod? Čas

A proč se Česká televize rozhodla pro změnu? Podle vyjádření je to proto, aby dala divákům dostatek času k tomu, aby zakoupili potřebné vybavení. Tedy proto, aby mohli aktuálně i s tím starším kanály České televize i nadále sledovat, a to bez jakýchkoliv konkrétních změn.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018