Česká televize pozastavuje přechod na DVB-T2

Digitální vysílání bude v budoucnu dostupné jenom na technologii DVB-T2. to pro vás jistě není nic nového a jistě to velmi dobře víte. K tomu musíme dodat, že do pásma DVB-T2 se již několik stanic a televizních kanálů přesunulo. Zároveň ale musíme dodat také to, že některé to ohlásily, ale potom zrušily. A právě mezi ně patří i Česká televize.

Odsunutí až na listopad 2019

Jaký byl původní plán? Byl spojený s tím, že by se přechod na DVB-T2 měl uskutečnit již letos, konkrétně potom v květnu. A to zhruba po skončení Mistrovství světa v ledním hokeji. Nakonec ale došlo k tomu, že si Česká televize svůj záměr rozmyslela a vše odloží. A to nikoliv jenom o pár měsíců, ale dokonce o více než rok.

Když se podíváme na aktuální termín, který je spojený s přechodem na DVB-T2, tak se mluví o listopadu 2019. To je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro toho, kdo ještě neinvestoval do nového set-top-boxu, nebo do nové televize, která by snad podporovala DVB-T2. Kdo však již ano, nemusí se bát. Zařízení, které podporuje DVB-T2 logicky podporuje i starší řešení, tedy současnou technologii DVB-T.

Déčko a Art se vrací zpět

Musíme říci, že aktuálně se daná změna na České televizi dotkne v podstatě jenom dvojice programů. A to ještě takových, které jsou vysílány na jednom kanále. Je to Déčko, které běží dopoledne a dále je to Art, který je spojený s večerním vysílacím časem. Tento dvoukanál totiž již byl na DVB-T2 přesunutý. Nyní s ohledem na to, že se kompletní přesun odsouvá, dochází také k tomu, že se vše vrací zpět, na současnou platformu.

Důvod? Čas

A proč se Česká televize rozhodla pro změnu? Podle vyjádření je to proto, aby dala divákům dostatek času k tomu, aby zakoupili potřebné vybavení. Tedy proto, aby mohli aktuálně i s tím starším kanály České televize i nadále sledovat, a to bez jakýchkoliv konkrétních změn.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018