Česká televize pozastavuje přechod na DVB-T2

Digitální vysílání bude v budoucnu dostupné jenom na technologii DVB-T2. to pro vás jistě není nic nového a jistě to velmi dobře víte. K tomu musíme dodat, že do pásma DVB-T2 se již několik stanic a televizních kanálů přesunulo. Zároveň ale musíme dodat také to, že některé to ohlásily, ale potom zrušily. A právě mezi ně patří i Česká televize.

Odsunutí až na listopad 2019

Jaký byl původní plán? Byl spojený s tím, že by se přechod na DVB-T2 měl uskutečnit již letos, konkrétně potom v květnu. A to zhruba po skončení Mistrovství světa v ledním hokeji. Nakonec ale došlo k tomu, že si Česká televize svůj záměr rozmyslela a vše odloží. A to nikoliv jenom o pár měsíců, ale dokonce o více než rok.

Když se podíváme na aktuální termín, který je spojený s přechodem na DVB-T2, tak se mluví o listopadu 2019. To je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro toho, kdo ještě neinvestoval do nového set-top-boxu, nebo do nové televize, která by snad podporovala DVB-T2. Kdo však již ano, nemusí se bát. Zařízení, které podporuje DVB-T2 logicky podporuje i starší řešení, tedy současnou technologii DVB-T.

Déčko a Art se vrací zpět

Musíme říci, že aktuálně se daná změna na České televizi dotkne v podstatě jenom dvojice programů. A to ještě takových, které jsou vysílány na jednom kanále. Je to Déčko, které běží dopoledne a dále je to Art, který je spojený s večerním vysílacím časem. Tento dvoukanál totiž již byl na DVB-T2 přesunutý. Nyní s ohledem na to, že se kompletní přesun odsouvá, dochází také k tomu, že se vše vrací zpět, na současnou platformu.

Důvod? Čas

A proč se Česká televize rozhodla pro změnu? Podle vyjádření je to proto, aby dala divákům dostatek času k tomu, aby zakoupili potřebné vybavení. Tedy proto, aby mohli aktuálně i s tím starším kanály České televize i nadále sledovat, a to bez jakýchkoliv konkrétních změn.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019