Česká televize pozastavuje přechod na DVB-T2

Digitální vysílání bude v budoucnu dostupné jenom na technologii DVB-T2. to pro vás jistě není nic nového a jistě to velmi dobře víte. K tomu musíme dodat, že do pásma DVB-T2 se již několik stanic a televizních kanálů přesunulo. Zároveň ale musíme dodat také to, že některé to ohlásily, ale potom zrušily. A právě mezi ně patří i Česká televize.

Odsunutí až na listopad 2019

Jaký byl původní plán? Byl spojený s tím, že by se přechod na DVB-T2 měl uskutečnit již letos, konkrétně potom v květnu. A to zhruba po skončení Mistrovství světa v ledním hokeji. Nakonec ale došlo k tomu, že si Česká televize svůj záměr rozmyslela a vše odloží. A to nikoliv jenom o pár měsíců, ale dokonce o více než rok.

Když se podíváme na aktuální termín, který je spojený s přechodem na DVB-T2, tak se mluví o listopadu 2019. To je samozřejmě dobrá zpráva hlavně pro toho, kdo ještě neinvestoval do nového set-top-boxu, nebo do nové televize, která by snad podporovala DVB-T2. Kdo však již ano, nemusí se bát. Zařízení, které podporuje DVB-T2 logicky podporuje i starší řešení, tedy současnou technologii DVB-T.

Déčko a Art se vrací zpět

Musíme říci, že aktuálně se daná změna na České televizi dotkne v podstatě jenom dvojice programů. A to ještě takových, které jsou vysílány na jednom kanále. Je to Déčko, které běží dopoledne a dále je to Art, který je spojený s večerním vysílacím časem. Tento dvoukanál totiž již byl na DVB-T2 přesunutý. Nyní s ohledem na to, že se kompletní přesun odsouvá, dochází také k tomu, že se vše vrací zpět, na současnou platformu.

Důvod? Čas

A proč se Česká televize rozhodla pro změnu? Podle vyjádření je to proto, aby dala divákům dostatek času k tomu, aby zakoupili potřebné vybavení. Tedy proto, aby mohli aktuálně i s tím starším kanály České televize i nadále sledovat, a to bez jakýchkoliv konkrétních změn.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018