Česká televize přichází s komiksovým zpravodajstvím

Komiksy si většina z nás pamatuje především ze svého dětství, ale v poslední době v našem rychlém a moderním světě obliba komiksů roste a objevují se i v oblastech, kde byste je příliš nečekali. Jednou z takových oblastí je i zpravodajství. To se teď ale mění, neboť Česká televize se rozhodla ve svém zpravodajství tento specifický žánr použít.

Proč komiks?

Redakce zpravodajství České televize se rozhodla využít tuto originální formu k reflektování současných událostí. Na základě reportáží odvysílaných v jejích pořadech bude redakce od pondělí 20. května 2019 přinášet vždy jeden komiks denně. Komiksové zpravodajství bude dostupné na webových stránkách zpravodajského programu ČT24 a také na internetu. Cílem této novinky je podle Karla Tinla, šéfredaktora on-line zpravodajství ČT24, především přilákat ke zpravodajství mladší generaci, tak zvané mileniány, kteří preferují rychlé informace přinášené nevšední formou. Komiksy ale samozřejmě ocení i ostatní diváci, například jako určitý návrat ke hrám a fantaziím z dětských let.

Jak komiks vzniká?

Jednotlivé komiksy budou vznikat z různých reportáží, které byly odvysílány například v Událostech či Horizontu ČT24. Větší šanci na to, že se v komiksu objeví, mají samozřejmě reportáže, které mají zajímavé téma a současně dobrý potenciál na převedení do obrazové formy komiksu. K samotné výrobě komiksu se využívá speciální aplikace, která vytvoří celý komiks jednoduše na základě fotografií pořízených z videí jednotlivých reportáží. Příprava jednoho komiksu je záležitostí několika hodin a na výrobě každého komiksu spolupracují grafici, redaktoři, editoři a korektorky.

Pokud už se komiksů nemůžete dočkat, na webových stránkách České televize je už nyní k dispozici archív třiceti zpravodajských komiksů, které díky své popularitě byly jedním z impulsů, proč se Česká televize rozhodla začít komiksy ve zpravodajství používat mnohem více.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019