Česká televize přichází s komiksovým zpravodajstvím

Komiksy si většina z nás pamatuje především ze svého dětství, ale v poslední době v našem rychlém a moderním světě obliba komiksů roste a objevují se i v oblastech, kde byste je příliš nečekali. Jednou z takových oblastí je i zpravodajství. To se teď ale mění, neboť Česká televize se rozhodla ve svém zpravodajství tento specifický žánr použít.

Proč komiks?

Redakce zpravodajství České televize se rozhodla využít tuto originální formu k reflektování současných událostí. Na základě reportáží odvysílaných v jejích pořadech bude redakce od pondělí 20. května 2019 přinášet vždy jeden komiks denně. Komiksové zpravodajství bude dostupné na webových stránkách zpravodajského programu ČT24 a také na internetu. Cílem této novinky je podle Karla Tinla, šéfredaktora on-line zpravodajství ČT24, především přilákat ke zpravodajství mladší generaci, tak zvané mileniány, kteří preferují rychlé informace přinášené nevšední formou. Komiksy ale samozřejmě ocení i ostatní diváci, například jako určitý návrat ke hrám a fantaziím z dětských let.

Jak komiks vzniká?

Jednotlivé komiksy budou vznikat z různých reportáží, které byly odvysílány například v Událostech či Horizontu ČT24. Větší šanci na to, že se v komiksu objeví, mají samozřejmě reportáže, které mají zajímavé téma a současně dobrý potenciál na převedení do obrazové formy komiksu. K samotné výrobě komiksu se využívá speciální aplikace, která vytvoří celý komiks jednoduše na základě fotografií pořízených z videí jednotlivých reportáží. Příprava jednoho komiksu je záležitostí několika hodin a na výrobě každého komiksu spolupracují grafici, redaktoři, editoři a korektorky.

Pokud už se komiksů nemůžete dočkat, na webových stránkách České televize je už nyní k dispozici archív třiceti zpravodajských komiksů, které díky své popularitě byly jedním z impulsů, proč se Česká televize rozhodla začít komiksy ve zpravodajství používat mnohem více.

Aktuálně v tv světě
Stejně jako zbytek České republiky se i televizní stanice pomalu vrací k projektům, které musely být vinou koronaviru ..
28.05.2020
Seriál Slunečná odstartoval na počátku roku skutečně hvězdně. Sledovanost trhala rekordy, a dokonce se zdálo, že se ..
24.05.2020
V Česku se život pomalu začíná vracet do starých kolejí, takže logicky i televizní stanice plánují co nejrychleji ..
19.05.2020
Jste-li diváky hudební televize Óčko Star, možná už jste si všimli, že od května se ve vysílání objevilo několik ..
17.05.2020
V době krize se projevilo, že právě sounáležitost a vzájemná pomoc mají největší cenu. Řada jednotlivců a ..
13.05.2020
Hudební televize ÓčkoStar patří ke stálicím na české televizní scéně. Možná i proto, aby po letech trochu ..
10.05.2020
Jakmile došlo v polovině března ze dne na den k uzavření škol, Česká televize velice promptně zareagovala vytvořením ..
06.05.2020
Dlouho očekávaný start nového kanálu CNN Prima News se blíží mílovými kroky, a to s sebou přináší řadu změn ve ..
03.05.2020
O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři ..
29.04.2020
Máte Skylink? Právě tento operátor zařadil od pátku 17. dubna do své nabídky připravovanou televizní stanici CNN ..
26.04.2020